Léto s Desítkou odstartují PSH, James Cole a Pio Squad

Kulturní a sportovní program pro děti s rodinami i mladé lidi na celé léto začíná tento týden v oblíbeném areálu Gutovka v desátém pražském obvodu. Léto s Desítkou, jak je akce nazvána, začíná tento čtvrtek celodenní akcí Hurá na prázdniny k zakončení školního roku - večerním vyvrcholením bude koncert českých hiphopových hvězd - P.S.H., Pio Squad a Jamese Cola.

"Program pro mladé, kteří zůstávají v Praze bude pokračovat celé léto - každou středu bude na Gutovce program pro malé děti s rodinami a dva ," řekl starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS).

Ve čtvrtek dopoledne bude v Gutovce připraven program pro nejmenší i jejich rodiny s Dádou Patrasovou, Xindl X, kozelníky či balónková show. Odpoledne pak bude vedle zmíněných koncertů k vidění turnaj ve streetballu, break-dance exhibice od 15 hodin a all-star graffiti jam již od pravého poledne, vše za doprovodu oblíbených pražských DJs, jako např. Mike T , Jorgos a Doemixxx. "Gutovka je z celorepublikového hlediska zcela unikátní areál a ´Léto s Desítkou´ její propagaci mezi mladými lidmi jedině prospěje," uvedl starosta.

Počínaje 6.červencem až do konce prázdnin bude Gutovka každou středu žít programem pro děti a jejich rodiče. 16. července a 11.srpna se pak uskuteční ještě dvě větší akce zaměřené na mládež. "Chceme tím nabídnout vyžití i těm, kteří musí zůstat o prázdninách v Praze," doplnil starosta Richter. Podrobné informace k programu naleznou zájemci na adrese www.pr­aha10.­cz a facebookových stránkách radnice.

16. července budou mít diváci šanci vidět show Na stojáka a zakončení hokejové školy Romana Červenky i s jeho autogramiádou, na 11. srpen je pak den zasvěcený exhibicím a workshopům s Bike tématikou a vše bude uzavřeno 1. září velkolepým skateovým Horsefeathers Concrete Jam.

Gutovka je sportovně - relaxační areál pro návštěvníky různých věkových skupin. Milovníci sportu a zábavy ho najdou v Praze 10, pouze tři minuty od stanice metra Strašnická. V nabídce sportovišť jsou k dispozici čtyři beachvolejbalové kurty, venkovní lezecká stěna největší svého druhu ve střední Evropě, hřiště na malou kopanou s exkluzivním trávníkem třetí generace, multifunkční hřiště a velký betonový skatepark. Zapomenuti nejsou ani na nejmenší návštěvníci - právě jim patří velká část areálu. Plně k dispozici mají dětské hřiště s mnoha atrakcemi a v letních dnech si mohou vyzkoušet unikátní dětský vodní svět, který jinde v Praze ani České republice nenajdete: www.gutovka.cz .