Proběhne druhý ročník úspěšného kempu Romana Červenky

Již druhým rokem funguje hokejová škola pro mladé hokejisty - 10RC – Romana Červenky. I letos vyvrcholí červencovým tréninkovým kempem v Praze 10 za přímé účasti tohoto mistra světa z loňského šampionátu v Německu.

Již druhým rokem funguje hokejová škola pro mladé hokejisty - 10RC – Romana Červenky. I letos vyvrcholí červencovým tréninkovým kempem v Praze 10 za přímé účasti tohoto mistra světa z loňského šampionátu v Německu.

Roman opět zahrne kemp do své přípravy na novou sezonu a stejně jako v loňském roce bude dětem na ledě předávat zkušenosti v plné hokejové výzbroji a zúčastní se s nimi také suché přípravy. Tento plán oznámil dnes Roman Červenka na tiskové konferenci se svým partnerem, trenérem Martinem Maškarincem, a za účasti starosty Prahy 10 Milana Richtera na radnici tohoto pražského obvodu, který se hokej snaží podporovat.

První ročník červencového kempu byl velmi úspěšný. "Mám chuť klukům pomáhat. Byl bych rád, kdyby se z toho stala tradice, která by se opakovala každý rok," řekl k cílům tréninku Roman Červenka, momentálně nejúspěšnější český hráč v ruské KHL.

Pro účely školení mladých talentů založili v lednu 2011 Roman Červenka a Martin Maškarinec společnost 10RC s.r.o., která pořádá na zimním stadionu Hasa v Praze 10 pravidelné nedělní tréninky pro děti (trenéři Martin Maškarinec a Milan Kosejk) a letní hokejový kemp Romana Červenky v letošním termínu 4. – 15. července. Místem konání bude letos opět ZS Hasa. „V Praze 10 máme dva prvoligové fotbalové kluby, hokejová Slavia se bohužel odstěhovala do Vysočan.

Jsem nadšený z toho, že se k nám špičkový hokej vrací alespoň tímto způsobem, a že to možná bude právě Praha 10, kde vyrostou noví Červenkové,“ poznamenal starosta Prahy 10 Milan Richter.

Počet dětí na letním hokejovém kempu je omezený – max. 30 hráčů a 6 brankářů, které budou trénovat Martin Maškarinec – dlouholetý extraligový hráč, reprezentant a 5 let trenér hokejové školy Luďka Bukače, a bývalý extraligový hráč Milan Kosejk. Trenérem brankářů bude zkušený extraligový brankář Lukáš Hronek. „Protože číslo 10 opravdu Romana provází celým jeho životem, oslovili jsme Prahu 10 a nabídli spolupráci v rámci projektu 10RC. Starosta Milan Richter neváhal a velice rychle bylo vše na světě,“ dodal Martin Maškarinec, jednatel společnosti 10RC s.r.o.

Webové stránky hokejové školy i letního kampu naleznou zájemci na adrese: www.hokejovetreninky.cz