Právě se nacházíte:

Létání na rogale

Zbavte se předsudků o tom, že létání na rogalle je nebezpečné. Bezmotorové létání na rogalle patří k nejdostupnějším a nejbezpečnějším leteckým sportům vůbec. Zážitkově pak zcela jistě k těm nejcennějším.

V porovnání s paraglidingem je o něco náročnější na pilotáž a fyzickou zdatnost. Pevná konstrukce rogalla však zaručí hlavně z počátku, kdy pilot není ještě tak dobře schopen odhadnout nebezpečí, větší bezpečnost. To hlavně v situacích, kdy se vlivem turbulence stává z padáku "Kapesník na provázkách". Rychlost od 35 do 110 Km/h umožní (bez motoru) dosáhnout cílů nezřídka i 100 Km od místa startu. Technika, nové materiály a více než 50 let zkušeností od dob, kdy poprvé Francis Rogallo zkonstruoval svoje křídlo, umožnily člověku vzlétnout vlastní silou a pohlédnout na ptactvo shora.

Tak proč to nezkusit? Naše škola funguje od roku 1995. Výuka probíhá v leteckém areálu Raná u Loun pod vedením zkušenného instruktora Petra Tučka mladšího. Doba trvání je rozdělena na dva víkendy a jeden týden, který je zakončený pilotní zkouškou. Po dobu výuky vám zajistíme potřebné vybavení (rogalo, postroj, přilba ...).

Ubytování je v místě kurzu.

www.aviatik.cz/skola.php