Právě se nacházíte:

Metropol 2008 č. 5

Hokejového obránce Jiřího Šlégra si většina lidí neumí představit jinak, než na ledě, kde robustní bek dokáže nejen rozdávat soupeřům parádní bodyčeky, ale sem – tam také nějakou tu ránu. Rány umí také přijímat, protože k lednímu hokeji to zkrátka patří. Ostatně zkušeností nejen z našich kluzišť, ale také z kanadsko – americké NHL, má více než dost.

Co ale dělá držitel tzv. Zlaté trojkoruny, tedy olympijského zlata, zlaté medaile z MS a Stanleyova poháru ve svém volném čase? Jaké má zájmy? Čemu se rád věnuje? Proto si Metropol šestatřicetiletého hokejistu a vyhlášeného sympaťáka pozval ke krátké zpovědi. Jak trávíte volný čas? Musím přiznat, že v sezoně, kdy se hrají mistrovská utkání toho volného času zrovna moc není. Pokud mi to kolotoč hokejového dění dovolí, co nejvíc se ho snažím věnovat dceři. Když mám chvilku, tak jdu do přírody. Ať
už se jenom tak, prostě projít, nebo si zaběhat. Jinak většinou pak k oddechu zbývá jenom dovolená.
S rodinou si něco naplánujeme, kam se pojede a tak. Musíme vždy všechno nějak skloubit. Hokejová sezona bývá dlouhá a náročná, dcera Jessica už chodí do školy, takže se musíme přizpůsobit i školním prázdninám.
Stihnete se v průběhu roku věnovat nějakým  koníčkům?
Ne. Pouze, když je v létě přestávka. Každý rok se těším, až začne golfová sezona. Rád si zajedu zahrát na Barboru, kde otevřeli parádní hřiště. Je to sice zatím jenom devítka, ale moc pěkná. Navíc máme to tady, jak se říká přímo u nosu, tak tam strašně rád chodím, hraju každý den. Golfu se věnuji, než odjíždím na dovolenou. Je to sport, který mi pomáhá relaxovat a odpočívat. Jak už jsem řekl, já jsem člověk, který má moc rád přírodu a golf se v ní prakticky odehrává, takže proto mi moc vyhovuje.

více najdete v tištěné verzi nebo si stáhněte PDF