Výstava Pavla Kantorka spojená s prodejem podepsaných autorských tisků

Získáním výhradních autorských práv prof. Pavla Kantorka pořádá agentura SHOCK formou výstavy ojedinělou akci - zpřístupnění a prodej zatím nevystavovaných kreseb veřejnosti. Na vernisáži dne 15.10. byl přítomen pan prof. Pavel Kantorek osobně. Spolu s ním zahájili výstavu herečka paní Miriam Kantorková a Václav Kotek z divadla Járy Cimrmana a za organizátory pan Josef Horešovský. Přítomna byla i zástupkyně UNICEF paní Svobodová a řada dalších známých osobností.Prodej autorských tisků, které jsou vhodné jako originální vánoční dárek, bude probíhat až do konce výstavy.

Získáním výhradních autorských práv prof. Pavla Kantorka pořádá agentura SHOCK formou výstavy ojedinělou akci - zpřístupnění a prodej zatím nevystavovaných kreseb veřejnosti.
Na vernisáži dne 15.10. byl přítomen pan prof. Pavel Kantorek osobně. Spolu s ním zahájili výstavu herečka paní Miriam Kantorková a Václav Kotek z divadla Járy Cimrmana a za organizátory pan Josef Horešovský. Přítomna byla i zástupkyně UNICEF paní Svobodová a řada dalších známých osobností.
Prodej autorských tisků, které jsou vhodné jako originální vánoční dárek, bude probíhat až do konce výstavy.
Kresbičky bláznivých koček,vyjevených psů,škodolibých myší či v podivných situacích zachycených lidiček můžete vidět od 18.října, do 22. prosince v prostorách školicího centra InGarden v Praze 10.
Pan profesor RNDr. Pavel Kantorek, Ph.D. nám dovolí touto výstavou nahlédnout do hlubin dvou různých osobností - na jedné straně do hlubin vědy zahleděný badatel a na straně druhé humorista, nacházející vtip v běžných situacích kolem sebe. Sám Pavel Kantorek to tak ale nevidí:
„Je to jako když muž má manželku, děti, rodinu a na druhé straně milenku. Pro mne je věda rodina a humor je milenka. Vtipy mě napadají v době, když řeším nejsložitější problémy časoprostoru, zabývám se složitými rovnicemi. Zahlédnu směšnou situaci v době, kdy je mozek nejvíce unaven, jakoby hledal způsob, jak si odpočinout. Náhle se objeví zkratka, kdy jsou k sobě přiřazeny situace, které zdánlivě spolu nemají nic společného a najednou to v mozku klikne, zrodí se vtip a hlava dostane nový přísun energie.“
V Kanadě je Pavel Kantorek uznávaným vědcem. Kreslířstvím se na univerzitě nechlubí, i když to asi všichni vědí. Když jednou nakreslil ve svých bajkách pár stupidních slepic, feministky ho chtěly žalovat. Ale my u nás v Čechách se raději kamarádíme s jeho milenkou - humorem.

Základní informace ze života pana profesora RNDr. Pavla Kantorka,Ph.D.:

•   1942 se začal na svět dívat s humorem a stále tento pohled udržuje.

Základní informace o výstavě:
•   85 kreseb ke shlédnutí
•   razítko kočky k obtisknutí
•   autorské tisky ke koupení po celou dobu výstavy, konkrétní si je možné objednat předem v eGalerii – http://www.ingarden.cz
•   výstava bude otevřena pro veřejnost od 18. října do 22.prosince 2010
•   v pracovní dny od 9,00 do 17,00 hodin, vstupné je dobrovolné a v rámci spolupráce organizátorů s organizací UNICEF bude předáno na projekty této organizaci.

Základní informace o organizátorech:
•   SHOCK ,s.r.o.
Firma se zabývá event managementem, konferencemi a organizací i pořádáním školení. Provozuje školicí a vzdělávací centrum InGarden, kde jsou jednací sály vhodné k jednorázovému i dlouhodobému pronájmu. Tam jako doplňkovou aktivitu pořádá kulturní akce a výstavy.
Firma úspěšně dokončila rekonstrukci školicích prostor, které pronajímá na školení. Stejně jako každým rokem v tuto dobu, i letos do aktivit zahrnula i kulturní akce pro obyvatele hlavního města Prahy i pro hosty, kteří si přijeli prohlédnout krásy našeho hlavního města. V následujících měsících připravila řadu zajímavých nabídek nejen v oblasti kultury, jakými je například tato výstava kresleného humoru Pavla Kantorka, ale především v oblasti nabídky speciálních akcí školení “šitých na míru” v podzimním a i zimním období. I když se to zdá ještě daleko, začíná myslet na kulturní akce, kterými zpestří nabídku v roce 2011.
Rozšířila nabídku školení první pomoci o kurz určený speciálně pro extrémní prostředí a nabízí nyní i rozsáhlejší kurz pro firemní / referentská vozidla, který šetří čas zaměstnancům a zvyšuje bezpečnost. SHOCK věří, že jejich školicí prostory a profesionální služby na nejvyšší úrovni budou tím rozhodujícím faktorem pro rozhodnutí firem využít právě jejich služeb. Připravují takové prostředí, aby se u nich všichni skvěle cítili a rádi se k nim vraceli.

Více informací naleznete na http://www.shock.cz a www.ingarden.cz.