Vyhlášeni vítězové soutěže o nejhezčí dvorek

Dva dvorky z Prahy 10 se nakonec podělí o první místo v soutěži radnice Prahy 10 o ten nejhezčí. Dělené první místo vybojoval vnitroblok z Věšínové ulice 7 a Obloukové 15. „Cílem soutěže bylo motivovat obyvatele k údržbě a zvelebování vnitrobloků a ocenit ty, kteří jsou nejúspěšnější

Dva dvorky z Prahy 10 se nakonec podělí o první místo v soutěži radnice Prahy 10 o ten nejhezčí. Dělené první místo vybojoval vnitroblok z Věšínové ulice 7 a Obloukové 15. „Cílem soutěže bylo motivovat obyvatele k údržbě a zvelebování vnitrobloků a ocenit ty, kteří jsou nejúspěšnější – oba vítězové si odnesou poukaz na služby a zboží, každý v celkové hodnotě 100 tisíc korun,“ uvedl při dnešním vyhlášení ve vítězném vnitrobloku starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský.

K vypsání soutěže inspiroval starostu Prahy 10 dopis od obyvatel, kteří byli pyšní na úpravy, které na své náklady provedli ve svém vnitrobloku. „Soutěže se mohli zúčastnit obyvatelé domů, k němuž patří přihlášený dvorek a jsou jeho vlastníky, popřípadě získají jeho souhlas. Pokud byl pozemek v majetku Prahy 10, souhlas k účasti v soutěži jim byl udělen automaticky,“ vysvětlil Lipovský.

Hodnocení přihlášek provedla komise složená ze zástupců radnice Prahy 10 a občanského sdružení Agora, která navštívila všechny přihlášené dvorky. Mezi hodnotící kritéria patřily mj. charakter a nápaditost úprav, využitelnost a obyvatelnost, využití zeleně, zapojení obyvatel domu do úprav a údržby a také čistota,“ řekl starosta Lipovský, podle kterého se do soutěže přihlásilo celkem jedenáct dvorků.

Po pečlivém zvážení určila hodnotící komise toto pořadí:

Dělené 1. místo
- Dvorek „Společenství Věšínova 7/508“ zastoupený paní Renátou Hanákovou za dlouhodobé, vkusné udržování dvorku se zakomponováním uměleckých prvků, zpracování přihláškové projektové dokumentace a zapojení všech obyvatel do údržby dvorku.
- Dvorek BD „Oblouková 683/15“ zastoupený paní Monikou Hrubou za profesionální přístup, zpracování přihláškové projektové dokumentace, většinové zapojení malých i dospělých obyvatel.

Dělené 2. místo
- Dvorek „Bytového družstva Moskevská 251/32“ zastoupený paní Edith Voskovcovou za dlouhodobou údržbu, vkusné zpracování dvorku, zpracování přihláškové projektové dokumentace a přístup k přírodě a okolí.
- Dvorek „Elektrárenská 985/9“ zastoupený paní Ivetou Valentovou za komunitní přístup k údržbě a příjemné a vkusné zpracování dvorku.

Dělené 3. místo
- Dvorek „U Pepíčka – Oblouková 684/17“ zastoupený paní Věrou Teplou za vkusné zpracování dvorku a zapojení celého domu do údržby dvorku.
- Dvorek „Za Poštou 702/5“ zastoupený paní Veronikou Kafkovou za nápadité řešení a celkovou údržbu dvorku.
- Dvorek Společenství „Průběžná 26“ zastoupený panem Michalem Vokáčem za celkovou úpravu a vkusné řešení dvorku.