Víte, jak v případě ohrožení poskytnout první pomoc svému dítěti?

Základní kurz první pomoci směřovaný na děti, který vás naučí správně reagovat a poskytnout první pomoc doma i na cestách. Vyzkoušíte si v praxi kardiopulmonární resuscitaci, obvazové techniky, ošetření drobných zranění.

Základní kurz první pomoci směřovaný na děti, který vás naučí správně reagovat a poskytnout první pomoc doma i na cestách. Vyzkoušíte si v praxi kardiopulmonární resuscitaci, obvazové techniky, ošetření drobných zranění.
Seznámíte se s obsahem nové autolékárničky povinné od 1.1.2011 a doporučeným obsahem vaší domácí lékárničky i s jejím používáním. Tuto lékárničku lze přímo na místě koupit.

Víte, jak poskytnout první pomoc? Víte, co dělat, když dítě sní nebo vypije nějaký prostředek v domácnosti nebo sní jedovatou rostlinu nebo její plod? Na všechny tyto a mnoho dalších otázek Vám odpoví poutavou formou odborníci na problematiku první pomoci z FN Brno, kteří se soustředí na úrazy v domácím prostředí. V porovnání se standardními kurzy první pomoci se zaměříme na detailnější vysvětlení postupů a specifik, která tyto úrazy přináší.
I když si asi všechny maminky přejí, aby se do situace, kdy bude ohroženo zdraví jejich dítěte nedostaly, opatrnosti a předvídavosti není nikdy nazbyt… Právě proto by všechny maminky měly umět poskytnout alespoň základní první pomoc. Součástí kurzu je také nácvik umělého dýchání a nepřímé srdeční masáže na dospělém i dětském výukovém modelu.

Závěr kurzu bude věnován chování dítěte v autě a předcházení možným nepříjemným situacím ve voze.
Jedná se o kurz, který vás seznámí s problematikou dětské úrazovosti a zejména s tím, jaká nebezpečí číhají na naše děti doma a v nejbližším okolí a jak jim předcházet. Ač se to nezdá, tak právě doma a právě v přítomnosti rodičů či jiných členů rodiny se stane dětem nejvíce úrazů. Statistiky vyspělých zemí, které se na prevenci dětských úrazů zaměřují, jako je např. Švédsko nebo USA, ukazují, že znalost rizikových situací a následná prevence a ochranné pomůcky, mohou výrazně snížit riziko závažných úrazů. Úraz se může stát během chvilky, ale jeho následky mohou rodinu provázet i celý život dítěte.

Cena kurzu: 400,- Kč (v ceně kurzu hlídání vašeho dítěte a osvědčení o absolvování kurzu)
Tréningové materiály: příručka první pomoci (možnost zakoupení)
výukový model nácviku umělého dýchání
domácí lékárna (možnost zakoupení)
Termín : 25.10.2010 15,00-17,00h - nutná registrace na tel.723 589 614
26.10.2010 9,00-11,00h - nutná registrace na tel.723 589 614

Další termíny budou vypsány podle zájmu.

Informace, přihlášky na www.shock.cz, http://www.rcmysak.cz
Kurz se koná ve školicím centru InGarden, Nad Primaskou 292/45, Praha 10, http://www.ingarden.cz