Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

V Praze 10 vzniknou počítačová „hnízda“ pro žáky prvních tříd

25. 02 2011 | Deset notebooků od soukromé firmy získá Základní škola Barikádníků v Praze 10. Dar ve výši téměř 160 tisíc korun škole odsouhlasila Rada městské části Praha 10. „Je to v souladu s naší koncepcí modernizace škol v oblasti informační techniky a pohybu dětí v digitálním prostředí,“ vysvětlil 1. zástupce starosty Vladimír Novák.

Notebooky budou umístěny ve všech prvních třídách, aby je žáci mohli využívat individuálně, ale i ve skupinách kdykoli během výuky. V jednotlivých třídách vzniknou takzvaná počítačová hnízda, do kterých budou moci učitelé posílat úkoly přímo z řídícího počítače. „Učitelé za tímto účelem absolvovaly školení v rámci projektu „Vzdělávání21“,“ upřesnil Petr Jíša, zástupce ředitelky školy a garant projektu.

Projekt Vzdělávání21 je v současnosti jediný svého druhu v České republice, který ověřuje přímo ve vzdělávacím procesu smysluplné spojení moderní ICT prostředků s profesionálně připraveným digitálním obsahem a vzděláváním učitelů. Městská část Praha 10 se nezaměřuje jenom na modernizaci vybavení základních škol a zkvalitňováním výuky, ale i modernizací učeben, budov škol a školních hřišť.

www.praha10.cz

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO