ŠKOLENÍ ŘIDIČŮ REFERENTSKÝCH VOZIDEL REFERENT PLUS

Společnosti SHOCK společně s DOPRAVNÍ AKADEMIÍ a AZ MOBILITY uskutečnily 30. 9. pilotní školení unikátního komplexního kurzu pro řidiče firemních automobilů REFERENT PLUS. Kurzu se zúčastnili fleetoví manažeři velkých firem.

Společnosti SHOCK společně s DOPRAVNÍ AKADEMIÍ a AZ MOBILITY uskutečnily 30. 9. pilotní školení unikátního komplexního kurzu pro řidiče firemních automobilů REFERENT PLUS. Kurzu se zúčastnili fleetoví manažeři velkých firem.
Lektoři představili nový typ vzdělávacího produktu - školení řidičů referentů "trochu jinak". Protože vědí, že cílem fleetových manažerů a firemních řidičů není jen učinit zadost zákonu, předepisujícímu školení řidičů, tak kladli důraz zejména na bezpečnost a odborný rozvoj. Domnívají se, že by nová forma školení mohla zaujmout a je vhodná a zajímavá pro všechny firemní řidiče.

"Na jednom školení splním zákonné povinnosti zaměstnance a udělal jsem i něco navíc pro bezpečnost." říká jeden z účastníků kurzu.

Kurz obsahuje pravidla provozu na pozemních komunikacích, základy defenzivní jízdy a kromě detailního rozboru postupů při poskytování zdravotnické pomoci při dopravní nehodě i část, která se věnuje popisu jednotlivých bezpečnostních prvků v automobilu včetně informace o jejich fungování. Každý účastník se tak seznámí nejen s tím, jaké systémy ve voze pomáhají předcházet nehodám, ale také jak jsou cestující chráněni, pokud k nehodě dojde. Součástí kurzu je seznámení s technickým vybavením moderních automobilů a jejich vlivem na bezpečnost posádky auta a s novým obsahem a použitím autolékárničky od 1. 1. 2011. Kurz je veden s využitím simulátorů a každý účastník si v praxi vyzkouší příslušné praktické postupy při poskytování první pomoci. Jedním z témat jsou elektronické podvozkové systémy vozidel a rady pro řidiče, jak přítomnosti těchto systémů přizpůsobit techniku jízdy v různých situacích, krizové nevyjímaje.

Školení tak vychází vstříc stále se zvyšujícímu zájmu o bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Je určeno především pro řidiče firemních vozidel, kteří se díky vyššímu nájezdu kilometrů mohou snadno setkat s dopravní nehodou. Jejich připravenost poskytnout první pomoc může pomoci zachránit lidské životy.

Kurz je organizován jako jednodenní. Jeho odbornou zdravotní část zajišťují specialisté - záchranáři, technickou část týkající se bezpečnostních prvků ve vozech potom společnost AZ MOBILITY a pravidla provozu na pozemních komunikacích a defenzivní jízdu ® DOPRAVNÍ AKADEMIE. Kurzy probíhají buď ve školicím centru společnosti SHOCK, nebo po dohodě v sídle firmy zákazníka.

Více informací naleznete na http://www.shock.cz , http://www.azmobility.cz