Představuje se lodní společnost Costa, jednička na evropském trhu

Po více než 60 let plují lodě pod značkou Costa po mořích celého světa a nabízejí skvělé podmínky a prostředí pro vysněnou dovolenou se zábavou a relaxací nejvyšší úrovně. Společnost Costa Cruises patří do skupiny Costa Crociere SpA, což je největší italská skupina v odvětví cestování s příjmy ve výši přibližně 2,6 miliardy eur a celkem 1,82 miliony přepravených cestujících v roce 2009.

Po více než 60 let plují lodě pod značkou Costa po mořích celého světa a nabízejí skvělé podmínky a prostředí pro vysněnou dovolenou se zábavou a relaxací nejvyšší úrovně. Společnost Costa  Cruises patří do skupiny Costa Crociere SpA, což je největší italská skupina v odvětví cestování s příjmy ve výši přibližně 2,6 miliardy eur a celkem 1,82 miliony přepravených cestujících v roce 2009.

Costa velmi dbá na spokojenost svých zákazníků, kteří tráví na lodích významnou část dovolené. Není tedy divu, že v roce 2009 výsledky průzkumu spokojenosti klientů ukázaly, že 98 % cestujících bylo se službami spokojeno.
K tomu obchodní zástupkyně lodní společnosti pro nové trhy, paní Francesca Barlozzetti uvedla: „Pohodlí a spokojenost naších klientů je pro nás hlavním kritérium toho, zda svou práci děláme dobře. A já jsem hrdá, že každý rok s námi odjíždí více klientů také z České republiky.

Destinace pro dovolenou po celý rok
Každý rok nabízí Costa možnost navštívit asi 250 samostatných destinací
ve Středomoří, severní Evropě, na pobřeží Baltského moře, dále Karibik, Jižní Ameriku, Spojené arabské emiráty, Dálný východ a Indický oceán.

Ve Středomoří je nejprodávanější plavbou trasa západního Středomoří z italské Savony, Marseille či Barcelony do Tunisu, na Maltu a přes Sicílii zpět do přístavu vyplutí.
Velmi oblíbená je i trasa z Benátek k řeckým ostrovům či až do tureckého Istanbulu a zpět.
Plavby za sluncem - ke Kanárským ostrovům a do Turecka, Izraele a Egypta jsou oblíbené v chladnějších měsících, když je v těchto destinacích stále ještě příjemné počasí.
Čeští klienti nejčastěji odplouvají z přístavů Savona (letiště Miláno), Barcelona, Civitavecchia (letiště v Římě) či z Benátek, kam se dá pohodlně dopravit i autem.

Žádané jsou plavby v severní Evropě.  Z Kodaně se lodě Costa vydávají k norským fjordům a i do pobaltských měst. Na okružní plavby k Severnímu mysu či Grónsku se vyplouvá z Amsterdamu.

Nejžádanější zimní destinací je Arabský poloostrov. Zde již čtvrtým rokem lodní společnost nabízí týdenní plavby z Dubaje do Ománu a Bahrajnu. Novou destinací v této oblasti je plavba Dubaj – Indie – Maledivy.

Karibik je sám o sobě stále lákavou destinací, pro tuto oblast jsou k dispozici dvě lodě, vyplouvající z Floridy a Guadeloupe na týdenní plavbu k východní či západní části karibských ostrovů.

Jako další destinaci lze zvolit Indický oceán – okružní plavby jsou spojeny se jmény přístavů na Seychelských ostrovech, Madagaskarem a Reunionem.

Putování po Asii je další atraktivní volbou na rok 2011. Turisté se tak mohou podívat do Hong Kongu a Singapuru a odsud směřovat do Thajska, Číny, Vietnamu, na Filipíny, do Malajsie, Japonska a na Tchaj-wan.

A jako třešnička na dortu je v portfoliu Costa i plavba kolem světa; 28. prosince 2011 se vyplouvá na 100denní putování tak, že trasa plavby zahrnuje zastávky na všech pěti kontinentech. Cesta má tři etapy: Itálie – Los Angeles, Los Angeles-Singapur, Singapur-Itálie.

S ohledem na rostoucí poptávku turistů po tomto způsobu trávení dovolené a ve snaze vylepšovat portfolio možností se staví ke stávajícím 14 další dvě lodě, které začnou brázdit vlny moře do roku 2012.

Moderní zázemí zodpovědné firmy
Costa je dynamickým týmem, spoléhá na mladé a zahraniční zaměstnance: 80% z jejích více než 19.000 zaměstnanců – 18.000 na palubě a 1000 na pobřeží – je mladší 40 let a pochází ze 70 různých zemí. Costa Cruises má v současnosti 7 tréninkových škol umístěných po celém světě: sídlo v Janově, dále v Peru, Brazílii, na Filipínách, v Indii a v Indonésii. Jsou řízeny přímo nebo jako joint ventures s významnými místními univerzitami. Dále má společnost tým mobilních instruktorů, kteří jsou připraveni zajistit trénink v Číně, Vietnamu, Chile.  

Costa Cruises je oficiálním partnerem WWF (World Wildlife Fund) Italia na ochranu Středozemního moře od roku 2005. Všem lodím ve flotile Costy RINA přidělila značku Zelená hvězda, která potvrzuje, že lodě jsou provozovány v souladu s nejvyššími standardy ochrany životního prostředí. V mezinárodní studii "Global Reputation Pulse" z roku 2009 je společnost Costa Cruises na 1. místě mezi italskými společnostmi v "odvětví služeb".  Údaje této studie jsou měřítkem pro firemní pověst 600 největších podniků z 32 zemí světa (pokud jde o důvěryhodnost, uznávanost, atd.).

Costa Cruises je mezinárodní společnost se sídlem v Janově, s kancelářemi v 16 různých zemích – kromě Itálie, např. ve Francii, Španělsku, Velké Británii, Německu, Spojených státech amerických, Brazílii, Filipínách či Hong Kongu, Číně. V České republice zastupuje lodní společnost Orbis Link s.r.o.          

http://www.costa.cz