Pražané objevují další atraktivní turistické lokality metropole

Objevit nová atraktivní místa v Praze, která by mohla případně rozšířit nabídku metropole v oblasti turistického ruchu, se snaží městská část Praha 10 ve spolupráci s Pražskou informační službou.

K tomu jim má pomoci nejširší veřejnost v rámci jedinečné soutěže s názvem "Zapomenutá místa Prahy". "Věříme, že se do soutěže zapojí třeba pamětníci či lidé, kteří se pražskými památkami zabývají nebo znají různá opomíjená zákoutí, či na nějaké zajímavosti upozorní lidé ve svém okolí. Zaslané náměty s fotografiemi se zpracují a vyhodnotí. Následně z nich pak plánujeme vytvořit tzv.geocachingové mapy, které by sloužily nejen Pražanům, ale i dalším návštěvníkům jako nabídka nových turisticky zajímavých lokalit," vysvětlil záměr soutěže starosta městské části Praha 10 Milan Richter.

Do soutěže, která probíhá na internetových stránkách www.zapomenutamista.cz, se může zapojit každý, kdo vloží prostřednictvím formuláře svůj návrh s krátkým popiskem či příběhem. Postup je následující: účastník uvede své kontaktní údaje a název "zapomenutého místa". Vybere lokalitu a kategorii památky, podle níž pak bude možné zaslané návrhy filtrovat. K místu připíše popisek, a má-li fotografické materiály, může ke každému místu uvést až tři fotografie. Neopomenutelným přínosem je dále elektronická mapa u každého "zapomenutého místa" - právě ta zaručuje lepší orientaci o poloze každého zaslaného tipu. Homepage nově disponuje interaktivním schématem Prahy, který návštěvníka webu navede na požadovanou městskou část.
Za oblast Prahy 10 jsou v systému zadány již mimo jiné tyto stavby a místa: Kostel Narození Panny Marie na břehu Hamerského rybníka, pamětní trolejbusová zastávka Orionka či Vodárenská věž Vinohrady.

Náměty lze zasílat také na adresu Pražské informační služby (Arbesovo náměstí 70/4, 150 00 Praha 5) nebo e-mailem na adresu zapomenutamista@pis.cz, případně předat osobně ve všech Turistických informačních centrech Pražské informační služby. Uzávěrka soutěže je 31. října 2011. "Následně bude soutěž vyhodnocena a nejzajímavější tipy budou oceněny," popisoval starosta Richter s tím, že ocenění získají například notebook, vstupenky na vybrané pražské kulturní akce a další hodnotné ceny.