Praha 10 spustila nový web zaměřený na veřejné prostory

19. 08 2011 | Zapojit více občany do zvelebování veřejných prostor chce městská část Praha 10 prostřednictvím nových webových stránek. Lidé na nich mohou nalézt informace o realizovaných, ale i připravovaných projektech.

Vyjádřit se zde mohou v nejrůznějších anketách a podobně. "Lidé Prahy 10 mají zájem řešit problémy spojené s jejich okolím. Dokazují nám to i častými dotazy a upozorněními na nejrůznější skutečnosti či nepořádek. Podněty se týkají mj.černých skládek, vjíždění vozidel na zatravněné plochy a dalších nešvarů. Proto jsme se rozhodli vytvořit webové stránky, které by centralizovaly veškeré informace spojené s touto problematikou," popsal záměr starosta městské části Praha 10 Milan Richter (ODS).
Na stránkách www.vpp10.cz se tak mohou občané dočíst nejen o úpravách parků a zeleně, dětských hřišť, ale také o rekonstrukcích chodníků či přechodů pro chodce s ohledem na zvýšení jejich bezpečnosti a zajištění bezbariérovosti. "Stránky nabízejí širokou škálu informací, které mohou ovlivňovat život lidí v Praze 10. Navíc se z nich mohou dozvědět přímo věci, které se bezprostředně týkají jejich čtvrti," upřesnil starosta. Poskytované informace je totiž možné filtrovat podle různých kritérií, například i volbou jedné ze šesti čtvrtí.
Důležité informace zde naleznou třeba chovatelé psů. Ti se mohou zapojit i do ankety, jestli preferují pro úklid exkrementů svých mazlíčků raději papírové pytlíky, či nově zaváděné plastové. Zájemci o zapojení se do soutěže o Dvorek roku zde zase naleznou podmínky pro přihlášení. "Stránky se teprve rozbíhají a informací a zajímavostí tam bude v následující době hojně přibývat. Věříme, že si získají svou oblibu," dodal Richter.
Informace na tomto webu tak doplní další informace o dění v městské části, které radnice zveřejňuje na svých oficiálních stránkách www.pr­aha10.­cz,­ na svém facebookovém profilu www.fa­cebook­.cz/pr­aha10­ i ve svých radničních novinách (www.n­asepra­ha10.c­z)­.­ Nově Praha 10 své občany také informuje krátkými textovými zprávami SMS přes registraci na sms.praha10.cz .

Speciály