Praha 10 spustila nový web zaměřený na veřejné prostory

Zapojit více občany do zvelebování veřejných prostor chce městská část Praha 10 prostřednictvím nových webových stránek. Lidé na nich mohou nalézt informace o realizovaných, ale i připravovaných projektech.

Vyjádřit se zde mohou v nejrůznějších anketách a podobně. "Lidé Prahy 10 mají zájem řešit problémy spojené s jejich okolím. Dokazují nám to i častými dotazy a upozorněními na nejrůznější skutečnosti či nepořádek. Podněty se týkají mj.černých skládek, vjíždění vozidel na zatravněné plochy a dalších nešvarů. Proto jsme se rozhodli vytvořit webové stránky, které by centralizovaly veškeré informace spojené s touto problematikou," popsal záměr starosta městské části Praha 10 Milan Richter (ODS).
Na stránkách www.vpp10.cz se tak mohou občané dočíst nejen o úpravách parků a zeleně, dětských hřišť, ale také o rekonstrukcích chodníků či přechodů pro chodce s ohledem na zvýšení jejich bezpečnosti a zajištění bezbariérovosti. "Stránky nabízejí širokou škálu informací, které mohou ovlivňovat život lidí v Praze 10. Navíc se z nich mohou dozvědět přímo věci, které se bezprostředně týkají jejich čtvrti," upřesnil starosta. Poskytované informace je totiž možné filtrovat podle různých kritérií, například i volbou jedné ze šesti čtvrtí.
Důležité informace zde naleznou třeba chovatelé psů. Ti se mohou zapojit i do ankety, jestli preferují pro úklid exkrementů svých mazlíčků raději papírové pytlíky, či nově zaváděné plastové. Zájemci o zapojení se do soutěže o Dvorek roku zde zase naleznou podmínky pro přihlášení. "Stránky se teprve rozbíhají a informací a zajímavostí tam bude v následující době hojně přibývat. Věříme, že si získají svou oblibu," dodal Richter.
Informace na tomto webu tak doplní další informace o dění v městské části, které radnice zveřejňuje na svých oficiálních stránkách www.pr­aha10.­cz,­ na svém facebookovém profilu www.fa­cebook­.cz/pr­aha10­ i ve svých radničních novinách (www.n­asepra­ha10.c­z)­.­ Nově Praha 10 své občany také informuje krátkými textovými zprávami SMS přes registraci na sms.praha10.cz .