Praha 10 poskytne 27 dětem s těžkým zdravotním postižením příspěvek na osobní asistenci

Na osobní asistenci pro děti s těžkým zdravotním postižením uvolní letos městská část Praha 10 částku 351 000 korun. Rozdělí si ji sedmadvacet dětí, jejichž rodiče o pomoc požádali.

„Tento příspěvek dostanou děti z Prahy 10, kterým pomáhá splnit si povinnou školní docházku nebo jim umožňuje navštěvovat speciální školy,“ vysvětluje starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS).

Příspěvek je vyplácen vždy za uplynulé pololetí školního roku a jeho výše se pohybuje od 9 tisíc do 22,5 tisíce korun. „ Naší snahou je tímto způsobem rodinám ulehčit péči o děti se zdravotním postižením a školákům pak vytvořit podmínky potřebné pro jejich vzdělávání,“ doplnil Richter.
 
Poskytování tohoto příspěvku je jednou z  aktivit městské části Praha 10, kterou  podporuje občany s těžkým zdravotním postižením a osoby pečující o ně při  zapojení do běžného života.  Příspěvek na osobní asistenci pro děti s těžkým zdravotním postižením je poskytován od  roku 2004 a Praha 10 za něj byla několikrát oceněna neziskovými organizacemi.

www.praha10.cz