Praha 10 pomůže k obnově podchodu u metra Strašnická

Kvůli špatnému technickému stavu a nevyhovujícím podmínkám pro vozíčkáře a maminky s kočárky se rozhodla městská část Praha 10 rekonstruovat podchod u stanice metra Strašnická. Na tyto a další skutečnosti upozornilo radnici občanské sdružení Útulné Strašnice. "S jejich připomínkami jsme se seznámili přímo na místě a zjistili, že jsou zcela oprávněné.

 Vzhledem k tomu, že jde o frekventovanou stanici metra a podchod k ní tvoří významnou přístupovou cestu, dohodli jsme se na rekonstrukci," popsal starosta městské části Praha 10 Milan Richter (ODS).
Podle zástupců občanského sdružení Útulné Strašnice nebylo v podchodu v pořádku ani osvětlení a jeho zdi byly poničeny graffiti. Kromě toho do podchodu zatékala voda. "Ocenili jsme, že vedení radnice vzalo na vědomí připomínky občanského sdružení a přispělo k rekonstrukci tohoto prostoru, který byl už dlouho v havarijním stavu," řekla v této souvislosti předsedkyně občanského sdružení Útulné Strašnice Ivana Mádrová.

"Záměrem je podchod nejen zkulturnit a zlepšit jeho technický stav, ale i zajistit funkčnost rampy pro vozíčkáře a maminky s kočárky," doplnil starosta Richter. Rekonstrukce začíná v těchto dnech, hotova by měla být do srpna.

Městská část Praha 10 za tímto účelem uvolnila na rekonstrukci podchodu a na další úpravy zajišťující větší bezpečnost na komunikacích Technické správě komunikací (TSK) částku dva miliony korun, dalšími milióny přispěje přímo TSK. "Vybavit by za tyto finance měla také přechody pro chodce bezpečnostními prvky," upřesnil starosta Richter.