Praha 10 podpořila záchranu fotbalového Ďolíčku

Do záchrany fotbalového Ďolíčku, domovského stadionu Bohemians 1905, se stále více zapojuje městská část Praha 10. Radnice v tomto ohledu chce vyvinout maximální možné úsilí nezbytné pro zachování tohoto fotbalového stánku pro prvoligová utkání podle podmínek Českomoravského fotbalového svazu.

Proto zastupitelé městské části Praha 10 pověřili předsedu Výboru pro řešení sportu a sportovních ploch Petra Vozobuleho (DPD) nechat vypracovat návrhy alternativ záchrany „Ďolíčku“. „Zastupitelstvo uložilo výboru zpracovat objemovou studii stadionu – chceme si být jisti, že náš případný majetkový vstup bude znamenat možnost hrát v Ďolíčku prvoligová utkání dle regulí ČMFS,“ vysvětlil starosta městské části Praha 10 Milan Richter (ODS).

Vlastníkem předmětných pozemků a samotného stadionu je společnost Bohemians Real, a. s., se kterou o svém záměru jednala městská část Praha 10 už v roce 2004. Jednání však skončila neúspěšně a tehdejší vlastníci společnost prodali jiným investorům. „Nyní chceme se společností opět vstoupit do jednání a pokusit se vrátit prvoligový fotbal na tradiční stadion „Klokanů“,“ věří starosta Richter. Snahu o záchranu Ďolíčku deklarovalo vedení městské části Praha 10 také ve svém programovém prohlášení pro období 2010–2014.

"Fotbalový stadion v Ďolíčku stojí na svém místě již téměř 80 let a je jedním ze symbolů Vršovic a celé Prahy 10. Nové vedení Radnice Prahy 10 si vzalo za svou ochranu tradic a snaha o záchrana Ďolíčku přesně zapadá do tohoto konceptu. Jsme však teprve na začátku a potřebná jednání se teprve rozbíhají,“ dodal Petr Vozobule.

www.praha10.cz