Praha 10 nabízí k odprodeji nebytové prostory

Volné nebytové prostory, které byly součástí privatizovaných domů v Praze 10, nyní nabízí městská část k prodeji. Zařazeno do odprodeje bylo 16 nebytových prostor s minimálně stanovenými cenami.

„Je to pilotní projekt, na kterém si chceme ověřit, jaký bude zájem ze strany veřejnosti, a samozřejmě je to i určitá podpora podnikání. U jednotlivých nebytových prostor byly stanoveny minimální ceny, za které jsme ochotni je prodat. Jde o klasickou obálkovou metodu kde vítězí nejvyšší nabízená cena,“ popisoval místostarosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (ODS).

Nebytové prostory byly dříve využívány většinou k podnikání nebo jako sklady s plochou od přibližně 13 do 365 metrů čtverečních. Celková hodnota nebytových jednotek se pohybuje podle znaleckých posudků okolo 25 milionů korun. Výběrové řízení městská část Praha 10 vyhlásila koncem dubna s termínem odevzdání obálek s nabídkami do 16. května 2011. „Snažili jsme se, aby toto řízení bylo co nejtransparentnější, proto se ho mohou zúčastnit všichni fyzické i právnické osoby. Jediným kritériem je cena, která nesmí být nižší než požadovaná minimální,“ konstatoval starosta Milan Richter.

Všechny řádně podané nabídky poté úředníci zkontrolují, jestli splňují formální podmínky, a do konce května stanoví pořadí kupců. „Postup pak bude následující. Pokud zájemce s nejvyšší nabízenou cenou odmítne smlouvu uzavřít, bude nabídnuta dalšímu v pořadí,“ dodal Zoufalík s tím, že v polovině června by měla vítěze a náhradníky schválit městská rada a samotný odprodej pak ještě zastupitelé.  

Podrobné informace zájemci naleznou na stránkách radnice www.praha10.cz v sekci dokumenty ke stažení.