Praha 10 na základě spolupráce s občany nechá opravit chodníky

Chodníky ve špatném technickém stavu nechá městská část opravit. V současné době je vybráno jedenáct ulic, ve kterých je rekonstrukce plánována. I když jsou ve vlastnictví hlavního města Prahy, městská část přispěje Technické správě komunikací na jejich opravu téměř 50 milionů korun.

„Na výběru chodníků  určených k opravám jsme spolupracovali s občany. Na základě jejich požadavků vznikly priority a seznam míst pro rekonstrukce,“ popisoval starosta městské části Praha 10 Milan Richter (ODS).

V této spolupráci s občany chce městská část Praha 10 pokračovat i nadále. „Pokud lidé mají pocit, že v jejich okolí jsou chodníky také ve špatném stavu, mohou nám je nahlásit. Jestliže se jejich informace potvrdí, zařadíme je do plánu oprav,“ upřesnil místostarosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík.

Vybrané chodníky k opravám byly mnohdy podle občanů ve špatném technickém stavu. Navíc neumožňovaly pohyb handicapovaným lidem na invalidním vozíku podobně jako maminkám jízdu s kočárky. „Většinou to bylo kvůli zvýšeným obrubám na přechodech pro chodce a podobně,“ doplnil místostarosta Zoufalík. Podle něj si od uvolnění financí na tyto opravy Praha 10 slibuje, že se závady podaří odstranit v co možná nejkratší době.

Postupně takto už byly zrekonstruovány například vybrané úseky v ulicích Nučická, Krupská, Chorvatská, Dykova, Na hroudě, Oblouková, Ruská, Černokostelecká či Voroněžská.

www.praha10.cz