Praha 10 chystá významnou revitalizaci Malešického parku

Další klidovou zónu s řadou vyžití pro občany Prahy 10 připravuje městská část v projektu revitalizace Malešického parku. Jeho cílem je přeměna stávajícího spíše krajinářského parku na území s vybavením pro trávení pasivního nebo aktivního trávení volného času zejména pro obyvatele Prahy 10.

„Plánována je obnova trávníků, výsadka stromů a keřů, cest, cyklistických okruhů a dalších prvků s vyžitím pro děti, ale i další věkové kategorie,“ popisoval starosta
městské části Praha 10 Milan Richter.

Projekt byl konzultován i se zástupci Centra Paraple a dalších organizací, aby úpravy splňovaly parametry pro pohyb vozíčkářů a ostatních handicapovaných lidí. „Jedná se i o vybudování kompletního sociálního zázemí a herních či cvičebních prvků pro handicapované děti i dospělé. Také instalaci veřejného ekologického solárního osvětlení a nového mobiliáře,“ upřesnil 1.zástupce starosty Vladimír Novák.

V nově připravovaném parku by měla vzniknout také vodní kaskáda, jejíž součástí bude dětské hřiště. Další  zajímavostí by mělo být vytvoření výběhů pro psy či kolem cest pítka pro kolemjdoucí.  „V současné době se zpracovává prováděcí a tendrové dokumentace. Vlastní realizace projektu spojená už se stavebními pracemi plánujeme na začátek příštího roku,“ konstatoval Novák s tím, že by revitalizace Malešického parku mohla být dokončena
přibližně za rok.

Vzhledem k rozsahu úprav a vytvoření nového vybavení parku náročnější na údržbu chce městská část Praha 10 vybrat i komplexního dodavatele a provozovatele pro následný provoz Malešického parku. Na celkovou revitalizaci se totiž odhadují celkové náklady kolem 120 milionů korun. „Z toho přibližně 95 milionů se nám podařilo na tento projekt získat z evropských fondů,“ doplnil místostarosta.

www.praha10.cz