Praha 10 bude informovat obyvatele přes SMS zdarma

S novinkou, jak zlepšit informování svých obyvatel přichází Praha 10. Od srpna zahajuje zkušební provoz bezplatného zasílání informací formou SMS. Přímo do mobilního telefonu tak občané budou dostávat například informace o blokovém čištění, dopravě, koncertech či sportovních akcích.

"Občan se jednoduše zaregistruje na webových stránkách, telefonicky anebo SMS, vybere si jaké oblasti života v Praze 10 ho zajímají a tyto novinky pak od nás bude průběžně dostávat," vysvětlil starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS).
Letos bude Praha 10 SMS informování testovat, podle zájmu občanů se pak rozhodne, zda v něm bude pokračovat. Každý registrovaný uživatel se může přihlásit k odběru novinek z těchto oblastí: doprava, krizové události, kultura, sport, volby a zastupitelstvo. "Samostatnou kategorii tvoří blokové čištění ulic, kde si zájemce označí navíc lokalitu svého bydliště. Rozhodně nechceme naše obyvatele zasypávat desítkami textových zpráv, mělo by se jednat opravdu o ty nejdůležitější události či zprávy z daných oblastí života," popsal Richter.
Registrovat k příjmu SMS se zájemci mohou na webovém portálu http://sms.p­raha10­.cz<ht­tp://s­ms.pra­ha10.c­z/>,­ prostřednictvím call-centra Prahy 10 na telefonním čísle: 840 11 12 13 anebo SMS registrací.
Starosta Richter v této souvislosti připomněl, že Praha 10 byla mj.první pražskou městskou částí, která si založila své facebookové stránky. "Máme nyní již téměř 4.500 fanoušků a používáme je k více neformální komunikaci s našimi občany," uvedl Richter, jehož vlastní facebookový profil má více než 19.000 přátel.
Technické řešení SMS informování pro Prahu 10 vytvořila společnost O2 Telefónica. Koncem roku chce Praha 10 vyhodnotit využívání této služby a rozhodnout o jejím případném pokračování.