Prague Wine Festival již o tomto víkendu

Již od tohoto pátku až do neděle bude pražský Slovanský ostrov zasvěcen milovníkům kvalitního vína, jídla a dobré zábavy. Bude tu totiž zahájen první ročník akce Prague Wine Festival, která je svým rozsahem a zaměřením v Praze zcela ojedinělá. Na 60 stáncích se představí zejména vinařství z Čech a Moravy.

Již od tohoto pátku až do neděle bude pražský Slovanský ostrov zasvěcen milovníkům kvalitního vína, jídla a dobré zábavy. Bude tu totiž zahájen první ročník akce Prague Wine Festival, která je svým rozsahem a zaměřením v Praze zcela ojedinělá. Na 60 stáncích se představí zejména vinařství z Čech a Moravy. Nabídka vín bude doplněna i o vína zahraniční produkce, např. z Maďarska nebo Rakouska. Kromě vynikajícího vína budou moci návštěvníci ochutnat i delikatesy vyhlášených pražských restaurací a lahůdkářství. Víno, delikatesy a zaručená zábava.

Návštěvníkům festivalu se otevře možnost ochutnat nespočet druhů vín a rozmanité kulinářské speciality. Představí se jak velká, tak i menší, rodinná vinařství. Z vystavujících lze namátkou vybrat Vinařství Kolby, Vinselekt Michlovský, Vinařství Spilberg, Vinařská společnost Tanzberg nebo Vinařství Maděrič. Plný výčet vystavujících i podrobný program zájemci naleznou na www.praguewinefestival.eu. Kromě toho je připraven bohatý program řízených degustací, které budou probíhat v paláci Žofín, pod vedením renomovaných someliérů Aleše Pokorného a Jakuba Krále. Vybrat si lze z degustací ledových a slámových vín, šampaňského nebo koňaků a armaňaků.

Vše bude doprovázeno přednáškami someliérů, kteří návštěvníkům poskytnou bohaté informace spojené s vínem, mj. přestaví jednotlivé odrůdy vín, poradí, jak vybrat správné víno k určitým pokrmům a na co se při koupi vína zaměřit. O delikatesy se na festivalu postará například šéfkuchař Dušan Jakubec, restaurace Pálffy Palác, Bellevue či lahůdkářství Jan Paukert.

To vše za doprovodu bohatého kulturního programu. Těšit se můžete na vystoupení cimbálové muziky Ladislava Pavluše, Jarmily Šulákové se skupinou Fleret, svoje nejlepší písně zazpívá také Anna K nebo Jitka Zelenková. Nad návštěvou festivalu nemusí váhat ani rodiče s dětmi. Pro nejmenší návštěvníky bude připraven dětský koutek s animátory a hřiště s odborným dozorem. Vstup pro děti je samozřejmě zdarma. Za vstup na festival návštěvník zaplatí 220 korun. Ke vstupence každý dostane unikátní degustační skleničku a průvodce festivalem.

Vstupenka je platná po všechny tři dny konání festivalu. Prodej vína a jídla bude realizován prostřednictvím žetonů, které budou k zakoupení v rámci celého areálu. Vstupenky na festival i na jednotlivé degustace je možné zakoupit již nyní v síti Ticketpro, www.ticketpro.cz. Celou akci podpořila společnost Tesco Stores ČR, která se stala generálním partnerem festivalu a představí zde svou prémiovou řadu vín nazvanou Tesco Finest. Naše poděkování patří generálnímu partnerovi Tesco Stores ČR, za poskytnutou podporu Hl. městu Praha a Praze 1, ministru zemědělství a hejtmanovi Jihomoravského kraje.