Poplatky za psa do konce srpna

Do konce srpna mají majitelé svých čtyřnohých přátel možnost za ně zaplatit předepsané poplatky za 2.pololetí letošního roku. „I když je povinností držitelů psů uhradit poplatek včas bez vyměření předem, naše radnice tuto povinnost připomíná rozesíláním poštovních poukázek, které by poplatníci měli obdržet během první poloviny měsíce srpna...

Do konce srpna mají majitelé svých čtyřnohých přátel možnost za ně zaplatit předepsané poplatky za 2.pololetí letošního roku. „I když je povinností držitelů psů uhradit poplatek včas bez vyměření předem, naše radnice tuto povinnost připomíná rozesíláním poštovních poukázek, které by poplatníci měli obdržet během první poloviny měsíce srpna,“ uvedl místostarosta Prahy 10 Antonín Weinert (ČSSD). Podle něj lze poplatek zaplatit též v hotovosti přímo na radnici anebo bankovním převodem.

Pokud držitel psa neuhradí poplatek včas nebo ve správné výši, je správce poplatku oprávněn vyměřit poplatek platebním výměrem a navýšit nezaplacenou částku až na trojnásobek, upozornil místostarosta. Splatnost poplatku (důchodci, rodinné domy) je do 31. srpna běžného roku. V Praze 10 je v tuto chvíli registrováno cca 7,5 tisíc psů.