Pavel Kantorek a Nová sebranka v režiji občanského sdružení InGarden

Výtvarník současnou výstavu sám nazval Nová sebranka a budou v ní zastoupeny vtipy, aktuální dle názvu. Od 20. října do 20. prosince 2011 budou mít návštěvníci školicího centra InGarden v Praze 10 jedinečnou možnost shlédnout v rámci této výstavy 64 vtipů.

Vernisáž výstavy bude 19. 10. od 19,10 hodin pro registrované účastníky (ingarden@ingarden.cz). Na vernisáži bude přítomen pan Pavel Kantorek osobně a také osobně bude podepisovat autorské tisky, popř. knihy. V rámci vernisáže bude zahájen prodej dalších originálů kreseb.

Pan profesor RNDr. Pavel Kantorek, Ph.D. nám dovolí touto výstavou nahlédnout do hlubin dvou různých osobností - na jedné straně do hlubin vědy zahleděný badatel a na straně druhé humorista, nacházející vtip v běžných situacích kolem sebe. Sám Pavel Kantorek to tak ale nevidí:
Vtipy mě napadají v době, když řeším nejsložitější problémy časoprostoru, zabývám se složitými rovnicemi. Zahlédnu směšnou situaci v době, kdy je mozek nejvíce unaven, jakoby hledal způsob, jak si odpočinout. Náhle se objeví zkratka, kdy jsou k sobě přiřazeny situace, které zdánlivě spolu nemají nic společného a najednou to v mozku klikne, zrodí se vtip a hlava dostane nový přísun energie.”

V Kanadě je Pavel Kantorek uznávaným vědcem. Kreslířstvím se na univerzitě nechlubí, i když to asi všichni vědí. Když jednou nakreslil ve svých bajkách pár stupidních slepic, feministky ho chtěly žalovat. Ale my u nás v Čechách se s jeho humorem kamarádíme.

Občanské sdružení InGarden, které tuto výstavu pořádá, bylo založeno aby převzalo a zdárně rozšiřovalo kulturní aktivity agentury SHOCK, s.r.o. Navázalo tedy na sérii úspěšných výstav humoristy ale i vědce Pavla Kantorka a v letošním roce pořádá již jeho třetí výstavu kresleného humoru. První výstava “Kantorkových vtipů” s názvem Humor života byla ve školicím centru InGarden už na konci roku 2010.

Výhradním zastoupením na vystavování děl Pavla Kantorka občanské sdružení pokračuje v nevšedním projektu v němž bude v následujících pěti letech vystavovat a prodávat jeho autorské tisky. K vidění a koupi budou navíc i zatím nevystavované kresby a i omezený počet originálních kreseb. Ve školicím centru InGarden, popř. na stránkách http://www.ingarden.cz v eGalerii je k nahlédnutí nový katalog s nabídkou konkrétních vtipů, které je možné si objednat. Fanoušci oblíbeného českého karikaturisty si tak mohou odnést svůj oblíbený vtip s sebou domů nebo s ním potěšit blízké.

Protože se již jedná o třetí výstavu, dovolujeme si citovat pár postřehů z návštěvní knihy a tím i podnítit další návštěvníky k výstavě.
27. 10. 2010 “Díky, je to pro nás krásný a veselý návrat do mladých let! V.Černý
1. 11. 2010 “ To byly nejhezčí dušičky, mého života. Škoda, že to není častěji. Barteková
2. 8. 2011 “ Jinde než tady se už občan v této zemi nezasměje…” Novák – Liberec
23. 8. 2011 “ Pobavila som sa, misia splnená!” Micha

Základní informace ze života pana profesora RNDr. Pavla Kantorka,Ph.D.:
- 1942 se začal na svět dívat s humorem a stále tento pohled udržuje.
- Na Masarykově univerzitě v Brně studoval experimentální fyziku.
- V roce 1968 emigrovala do Kanady, kde pokračoval ve studiu fyziky.
- Je profesorem na Ryerson University v Torontu a má vlastní grafickou firmu.

Základní informace o výstavě:
- Vernisáž 19.října 2011 spojená s prodejem originálních kreseb.
- 64 kreseb ke shlédnutí
- razítko kočky k obtisknutí
- autorské tisky a omezený počet originálních kreseb ke koupení po celou dobu výstavy, konkrétní si je možné objednat předem v eGalerii – http://www.ingarden.cz
- výstava bude otevřena pro veřejnost od 20.října do 20.prosince 2011 v pracovní dny od 9,00 do 17,00 hodin, otevřené sobotní dny jsou aktualizovány na http://www.ingarden.cz

Vstupné je dobrovolné a v rámci spolupráce s humanitární organizací UNICEF jí bude předáno na podporu dlouhodobých programů v oblasti vzdělávání.

Více informací naleznete na http://www.shock.cz a www.ingarden.cz.
Školicí centrum InGarden, Nad Primaskou 292/45, Praha 10
V případě dotazů a registarací na vernisáž se prosím, obracejte na
Barbora Horešovská - kurátorka výstavy
603 485 193
horesovska@shock.cz