Od neděle s novou midibus linkou k malešické poliklinice

Od neděle 10.října budou moci Pražané využít služeb nové bezbariérové midibusové linky. "Linka č. 297 se zavádí v rámci projektu zlepšení spojení uvnitř městských částí a ke zdravotnickým zařízením...

Od neděle 10.října budou moci Pražané využít služeb nové bezbariérové midibusové linky. "Linka č. 297 se zavádí v rámci projektu zlepšení spojení uvnitř městských částí a ke zdravotnickým zařízením a bude jezdit na trase Želivského – Třebešín – Malešická stráň – Rektorská – Poliklinika Malešice," uvedl v této souvislosti starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský.

Linka bude v provozu celotýdenně cca od 5:00 do 24:00 hodin v pravidelném intervalu 20 minut v přepravních špičkách pracovního dne a 30 minut v ostatních obdobích. Na všechny spoje budou nasazeny nízkopodlažní midibusy. "Tato linka zlepší dopravní obslužnost zejména pro obyvatele Domova seniorů v Rektorské ulici a také pro návštěvníky malešické polikliniky," zdůraznil starosta.

Spolu s touto změnou dojde zároveň ke zkrácení dosavadní autobusové linky 155 o úsek Sídliště Malešice – Habrová. Linku v tomto úseku plně nahradí právě nově zřízená midibusová linka. Midibus je neoficiální, avšak v Evropě často užívaný termín pro malokapacitní autobusy.