Objevujeme "Zapomenutá místa Prahy"

Městská část Prahy 10 ve spolupráci s Pražskou informační službou a za podpory Magistrátu hlavního města Prahy připravila jedinečnou soutěž s názvem "Zapomenutá místa Prahy".

Končí ve Vaší ulici koleje, které nikam nevedou? K čemu asi sloužil zapomenutý komín v centru Prahy? A kde najdeme nejužší uličku ve městě? Praha je protknutá tajemnými zákoutími, často se nacházejícími vedle našich domovů, o nichž mnohdy nic nevíme, přestože mají zajímavou historii.

Pokud máte ve svém okolí také takto zajímavá místa či památky, které jsou nedílnou součástí pražské historie či historie městské části Prahy 10, zasláním jejich fotografií s krátkým popisem se můžete zapojit do soutěže o hodnotné ceny – notebook, vstupenky na kulturní akce metropole a další hodnotné ceny.

Veškeré informace o soutěži, včetně uveřejnění některých zajímavých míst nejen na území Prahy 10, ale i dalších městských částí naleznete na webových stránkách www.zapomenutamistaprahy.cz.

Zapojit se do soutěže můžete jak vložením nového tipu, tak i doplněním již uvedených "zapomenutých míst" (další fotografie či příběh) na zmíněných stránkách, a to prostřednictvím formuláře sloužícího pro vkládání tipů a souvisejících informací. Účastník uvede své kontaktní údaje a název "zapomenutého místa". Vybere lokalitu a kategorii památky, podle níž pak bude možné zaslané návrhy filtrovat. K místu připíše popisek a má-li fotografické materiály, může ke každému místu uvést až tři fotografie. Neopomenutelným přínosem je dále elektronická mapa u každého "zapomenutého místa" - právě ta zaručuje lepší orientaci o poloze každého zaslaného tipu. Homepage nově disponuje interaktivním schématem Prahy, který návštěvníka webu navede na požadovanou městskou část.

Soutěžní místa se v budoucnu navíc stanou součástí geocachingové mapy, takže vyznavači této sportovně-turistické aktivity si také přijdou na své.

Fotografii „zapomenutého místa“ s krátkým textem o jeho historii můžete zasílat také na adresu Pražské informační služby (Arbesovo náměstí 70/4, 150 00 Praha 5) nebo e-mailem na adresu zapomenutamista@pis.cz, případně předat osobně ve všech Turistických informačních centrech Pražské informační služby.

Tipy zasílejte do 31. října 2011. Pro dodržení termínu je rozhodující datum odeslání.

Víkendové procházky nemusí vést jen na Petřín a Pražský hrad.