O bezdrátové připojení k internetu je v Praze 10 stále větší zájem

Zájem lidí z Prahy 10 o bezdrátové připojení k internetu stoupá, městská část v rámci tohoto projektu registruje za více než jedenáct měsíců jeho fungování téměř šest tisíc uživatelů. Ve srovnání s obdobnými projekty v Praze 4 a Praze 5 má Praha 10 i přes méně vysílačů nejvyšší počet uživatelů.

„Jsme přesvědčeni, že zavádění bezdrátové sítě je vzhledem k dostupnosti informací pro naše obyvatele velmi důležité, a proto je naším záměrem tuto službu rozšiřovat, a to i do dalších institucí a školských zařízení,“ popisoval starosta městské části Praha 10 Milan Richter (ODS).

Rozšíření a zlepšení přístupu k Wi-Fi síti pro uživatele by měl zajistit větší počet vysílačů. V současné době je bezdrátové připojení zajišťováno dvaceti vysílači. „Uvažujeme, že bychom tento počet navýšili ještě o deset,“ upřesnil starosta Richter. Podle starosty v tomto směru nezapomíná městská část Praha 10 ani na seniory a společně s provozovateli Wi-Fi sítě pro ně připravuje kurzy se zaměřením na využívání možností internetu.

Městská část tímto způsobem chce navíc usnadnit kontakt lidí s úřadem. Přes internet si totiž zájemci mohou sjednávat schůzky s úředníky, dozvědět se třeba o placení nájmu a podobně. Dále získat potřebné informace pro vyřízení svých záležitostí na úřadě nebo upozornit na problémy činnosti úřadu či úředníků. „Elektronická komunikace se stává součástí běžného života všech lidí a k tomu se snažíme přizpůsobovat i funkčnost úřadu,“ doplnil starosta.

Získat bezplatné připojení k Wi-Fi síti má každý, záleží jen na signálu. V tomto ohledu nabízí městská část a provozovatel sítě součinnost a odborné poradenství. Konkrétní nastavení bezdrátových klientů pro MS Windows XP nebo MS Vista najdete na stránce radnice www.praha10.cz v záložce městská část – Wi-Fi a další informace můžete získat na stránkách MHMP na adrese: http://wifi.praha-mesto.cz/. Případné dotazy týkající se budování Wi-Fi sítě na území městské části zodpoví vedoucí odboru informatiky ÚMČ Marcel Braun, tel. 267093252, e-mail MarcelB@praha10.cz.