Na desítce je unikát: Hřiště pro psy

V Praze 10 je možné od dubna využívat první veřejné psí hřiště. Vzniklo na prostranství sevřeném ulicemi Škvorecká, Černokostelecká a Úvalská, které již dlouhodobě slouží veřejnosti pro volný pohyb psů. "Celý prostor je ze všech stran oplocený a již z minulosti vybavený lavičkami a odpadkovými koši," uvedl místostarosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (ODS).

Nově byly na ploše umístěny prvky typu překážek, kladiny či přelézací rampy, které nabízejí možnost kromě venčení psa, i jeho základní cvičení. "Samozřejmostí pak je instalovaný zásobník pro úklidové sáčky," připoměl první zástupce starosty Vladimír Novák (ČSSD).

Cvičební prvky by měly přilákat pejskařskou komunitu a tím i napomoct údržbě místa. V lokalitě se totiž často objevovaly závadové osoby. "V loňském a letošním roce zde již proběhla prořezávka husté zeleně, která do té doby prostranství zakrývala a svědčila osobám, jenž zde přespávaly či konzumovaly alkohol," komentoval další význam plochy pro pejskaře místostarosta Zoufalík.

Prostor sice není nijak rozsáhlý a ambicí radnice taky není, aby zde vzniklo oficiální cvičiště.

"V úvaze ovšem jsou pravidelná setkání za účastí cvičitelky, která by majitele psů seznámila se základním výcvikem psa a poradila v záležitostech jeho výchovy," dodal místostarosta.

Radnice nadále bude zajišťovat základní údržbu prostoru a v nejbližší době stanoví i pokyny pro jeho užívání. "K tvorbě těchto pokynů, tzn. návštěvního řádu psího hřiště, mohou přispět svými návrhy a nápady i samotní pejskaři," vybídl Novák.

www.praha10.cz