Masopust se zabijačkovými hody poprvé v Praze 10

Průvod masek s bohatým doprovodným programem připravila vůbec poprvé ve své novodobé historii městská část Praha 10. Během masopustu budou i zabijačkové hody v rámci Farmářského trhu, k dostání budou i nejrůznější "domácí" uzeniny, koláče, koblihy a k pití například medovina.

"Snažíme se na Prahu 10 vrátit další historické tradice - v tomto konkrétním případě spojené se zábavou pro děti i dospělé. Navíc je tato akce spojena se spoustou soutěží, které vyvrcholí vyhodnocením nejoriginálnější masky," popisoval starosta městské části Praha 10 Milan Richter.

Letošní masopust se uskuteční na Kubáňském náměstí v neděli 6. března od 10.00 do 16.30 hodin.

Během masopustního veselí nebudou chybět ani kejklíři nebo lidové kapely. K vidění budou i další masopustní zvyky a obyčeje. V odpoledních hodinách vyrazí průvod masek kolem náměstí a poté vypukne masopustní rej, při kterém bude hrát k poslechu a tanci populární skupina Šlapeto Patrola. "Věřím, že si všichni zúčastnění přijdou na své a budou se dobře bavit. Na druhou stranu, že masopust splní své poslání přivítání jara, konečně se umoudří se počasí a začne být tepleji a slunečno," poznamenal starosta Richter.

www.praha10.cz