Májové slavnosti v Praze 10 s tradičním ohňostrojem i sbírkou pro Japonsko

Tradiční májové slavnosti Prahy 10 se konají už tuto neděli 29. května ve Sportovním areálu Hamr v Záběhlicích. Akci pořádá každoročně radnice desáté městské části vždy poslední květnovou neděli.

Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program pro děti i dospělé, připravena bude tombola i večerní ohňostroj. Na slavnostech vystoupí například skupina Těžkej pokondr nebo SMOKIE revival a zpěváci Helena Zeťová či Marek Ztracený. „Těší nás, že si májové slavnosti získaly mezi lidmi oblibu a staly se tradiční akcí Prahy 10. Všichni jsou srdečně zváni a vstup je pro všechny zdarma,“ vyjádřil se starosta městské části Praha 10 Milan Richter (ODS).

Program májových slavností začíná od 14.00 hodin a provádět jím bude populární moderátor rádia Impuls Vlasta Korec. „Odpolední program je více přizpůsoben dětem a mládeži. Nechybí v něm nejrůznější atrakce, soutěže o ceny a oblíbený ohňostroj,“ dodal starosta Richter.

Součástí slavností bude i charitativní akce na podporu poničeného Japonska. Každý, kdo si zakoupí tričko s nápisy Praha 10 pro Japonsko za 250 korun, přispěje na pomoc lidem ze země vycházejícího slunce. „Vzhledem k tomu, že se poničená místa neustále opravují a první vlna pomoci opadla, rozhodli jsme se uspořádat tuto sbírku a tímto způsobem vybrané finanční prostředky chceme poskytnout konkrétnímu poškozenému městu či obci na konkrétní projekt obnovy tak, aby se jednalo o naprosto adresnou podporu. Praha 10 chce touto symbolickou akcí říci, že nezapomněla. Připojit se může každý,“ dodal starosta Richter s tím, že trička je možné zakoupit od příštího pondělí i v informačním centru radnice ve Vršovické ulici.

www.praha10.cz