Letní výtvarný kurz – lekce olejomalby – několik pohledů na ně

Setkání s olejem a plátnem. Hlavním cílem může být něco krásného si vytvořit, ale i se odreagovat, inspirovat a zrelaxovat a třeba nastartovat vlastní tvořivou cestu...

V poslední době se na Vás hrnou problémy a nevidíte řešení? Chtělo by to trošku zvednout sebedůvěru, která úzce souvisí s naším sebevědomím. Pokud nám chybí, jsme nejistí, pochybujeme o sobě a nevěříme si. Začněnte svoji sebedůvěru posilovat, udělejte si radost a přijďte namalovat olejem obraz. Dokážete to a ta radost z tvorby je ta správná odměna.
Láká Vás malovat olejovými barvami a nevíte jak? Neznáte techniku malby? Bojíte se neúspěchu? V našich letních lekcích si můžete vyzkoušet jak se vlastně maluje olejem, naučíte se techniku a odnesete si domů vlastnoručně namalovaný obraz. K dispozici máte veškerý materiál. Maluje se podle fotografie. Vyzkoušejte o prázdninách něco nového!
Máte doma dceru, syna, který by chtěl zkusit malovat olejem? Vezměte jej sebou a nezapomeňte, že společné zážitky jsou to, co utváří vztah do budoucnosti. Pro dospělého s …náctiletým je cena snížena na 1000,- Kč a oba dostanete všechny pomůcky pro svoji tvorbu.
 
I naprostý laik si odnese domů svůj vlastní originál. Obrázek namalovaný olejovými barvami profesionálně napnutý do blind rámu. 
 
Díky našim lekcím olejomalby, máte jedinečnou možnost zjistit, zda je tento koníček pro Vás. Nemusíte si dopředu pořizovat drahé barvy, stojan, rámy, plátno, …… V rámci jedné lekce stihnete jednoduchý motiv formátu A4. Doporučujeme však 2 lekce pro hlubší proniknutí do techniky olejomalby, při které se používá především vrstvení. Na první lekci si vytvoříte pozadí a ve druhé lekci se budete věnovat detailu. Odnesete si větší obraz, formátu cca A3. Vzhledem k nutnému zasychání barev doporučujeme lekce plánovat po 1 – 2 dnech.
 
V rámci lekce zvládnete základy olejomalby, vytvoříte obrázek a věřte, že když jednou techniku olejomalby zkusíte, zamilujete si ji navždy.
 
Malovat budete v ateliéru u malířského stojanu. Ve skupině je maximálně 6 účastníků.
 
K dispozici budete mít jak teorii techniky malby (zásady kompozice obrazu a jeho rozvržení, zásady míchání barev, hra světla, stínu, ..) tak i dostatek času pro praxi. Lektorka s Vámi po celou dobu podrobně krok za krokem prochází techniku malby a individuálně konzultuje a přispívá ke vzniku Vašeho prvního olejového obrazu.
 
Jako předloha Vám bude sloužit Vámi vybraná fotografie krajiny, domu, moře, kterou si buď donesete, popř. u nás vyberete.
 
Na lekci doporučujeme vzít s sebou pohodlnou obuv a "něco" přes oděv, může dojít k ušpinění oděvu od barev.
 
Cena jedné lekce, včetně všech pracovních pomůcek nyní se slevou 33% je 680,- Kč
 
Rozsah jedné lekce jsou 2,5 hodiny (3x45 minut + krátké přestávky). Druhou lekci doporučujeme vzhledem k nutnému zasychání barev od sebe naplánovat 1-2 dny.
 
K dispozici Vám bude: bavlněné, našepsované, na blind rámu vypnuté plátno příslušného formátu, barvy, štětce, paleta, terpentýn, olej, závěrečný lak. 1 lekce = plátno formátu A4,
2 lekce = plátno formátu A3
 
Lekce olejomalby probíhají ve školícím a kulturním centru InGarden, Praha 10, Nad Primaskou 292/45
 
Lekce se konají v termínech 22.8. – 28.8.2011, v blocích od 10,00hod do 12,30hod a od 15,00 do 17,30hod. Termín si rezervujte na tel.: 603 485 193 
 
Doporučený věk účastníků lekcí: 12 – 99 let