Gutovka s novým lanovým centrem pro děti i dospělé

Další atrakci pro děti i jejich rodiče má ode dneška Areál volného času Gutovka v Praze 10. Lanové centrum tam dnes spolu s nájemcem slavnostně otevřela místní radnice. „Po zavedení zimního kluziště, beachvolejbalu a vodního světa jsme tak podle našeho slibu dále rozšířili pestrou nabídku tohoto nejoblíbenějšího centra pro celou rodinu v naší městské části...

Další atrakci pro děti i jejich rodiče má ode dneška Areál volného času Gutovka v Praze 10. Lanové centrum tam dnes spolu s nájemcem slavnostně otevřela místní radnice. „Po zavedení zimního kluziště, beachvolejbalu a vodního světa jsme tak podle našeho slibu dále rozšířili pestrou nabídku tohoto nejoblíbenějšího centra pro celou rodinu v naší městské části,“ uvedl při slavnostním „stříhání lana“ starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský.

Areál lanové centra je rozdělen na několik částí – jednak pro ty nejmenší do deseti let a pak pro starší děti i dospělé. „Například pro starší děti obsahuje tři lanové cesty, mladší děti pak mají mj. k vyžití i další herní prvky a sci-fi svět,“ popsal novou atrakci starosta.

K dohledu nad lanovým centrem bylo vyškoleno prozatím šest osob, provoz se bude dále dolaďovat. Centrum pro nejmenší je k dispozici zdarma, pro starší bude zpoplatněno pronájmutím např. za jistící lana a podobně. „Otevírací doba je shodná s celým areálem Gutovky – tzn. Od osmi hodin ráno do desáté večer,“ dodal Lipovský.

Gutovka disponuje v současné době velkým skateparkem, největší horolezeckou stěnou v Praze, vodním světem, dětským hřištěm, vytápěným beachvolejbalem, streetballovým hřištěm a v zimě i kluzištěm. Součástí areálu je i zázemí s restaurací. V současnosti se také v druhé části Gutovky buduje přírodní relaxační park, který bude doplněn o část s minigolfem. Podrobné informace o Areálu volného času Gutovka naleznou zájemci na adrese: www.gutovka.cz