Děti z dětských domovů se v Praze 10 učily pro život

Děti z dětských domovů se učily, jak vyřizovat běžnou agendu na Úřadu městské části Praha 10. Téměř čtyřicet dětí si vyzkoušelo, co je potřeba například při vyřizování občanského průkazu, živnostenského listu, sociálních dávek a dalších věcí, se kterými se budou setkávat ve svém životě.

„Chceme tímto dětem co nejvíce usnadnit přechod z těchto zařízení do běžného života. Proto s našimi úředníky den otevřených dveří už poněkolikáté pořádáme. Náplň akce se snažíme přizpůsobit nejen na vyřizování různých dokumentů, ale také se dospívající mládež snažíme seznámit i s ucházením se o zaměstnání nebo možnostmi rekvalifikace,“ popsal místostarosta Prahy 10 Vladislav Lipovský (ODS).

Akce se zúčastnily děti z domovů v Pyšelech, Plesné, Uherském Hradišti, Nepomuku, Dlažkovic a Aše. „Uvědomujeme si, že dospívající mládež nebude hledat své uplatnění jen v těchto městech, ale bude hledat zaměstnání třeba i v Praze,“ doplnil místostarosta Lipovský.

Při návštěvě úřadu Prahy 10 děti měly i příležitost diskutovat s úředníky a dozvědět se odpovědi na své otázky k problémům, o které se v současné době zajímají. „Zájem dětí nás překvapil i jejich zapojení do diskuzí. Tím se nám potvrzuje, že takovéto akce jsou pro další život dětí přínosem, a proto v nich chceme pokračovat,“ dodal Lipovský.

www.praha10.cz