Certifikovaná první pomoc pro kapitány jachet ...

Umíte dovést loď bezpečně do přístavu. Umíte si stejně zodpovědně poradit i s náhlou zdravotní komplikací nebo úrazem na lodi? Krizové situace vyžadují krizová řešení. Specifické kurzy se soustředí na zavolání pomoci a na dobu, kdy příjezd zachranářů může být až za několik hodin nebo dnů a přivolání záchranné služby není možné do standardních 15 minut.

Umíte dovést loď bezpečně do přístavu. Umíte si stejně zodpovědně poradit i s náhlou zdravotní komplikací nebo úrazem na lodi?
Krizové situace vyžadují krizová řešení. Specifické kurzy se soustředí na zavolání pomoci a na dobu, kdy příjezd zachranářů může být až za několik hodin nebo dnů a přivolání záchranné služby není možné do standardních 15 minut.

Od června v Brně a v Praze pořádá SHOCK Training Centre s podporou Fakultní nemocnice Brno certifikované kurzy první pomoci připravené pro prostředí námořního jachtingu.

" Kapitáni přebírají odpovědnost za loď i posádku. Naučí se teorii a řídit loď. Při svých plavbách se dříve či později setkají s náhlým zdravotním problémem. Úraz nebo bodnutí vosou může změnit jejich plavbu v boj o přežití.Pokud jsou dobře připraveni i na tuto eventualitu, pak budou schopni i účinně pomoci." říká zkušený kapitán Mirek Kunst.

Patříte-li k těm, kteří chtějí možná rizika umět řešit, jistě Vás zaujmou unikátní jednodenní kurzy první pomoci, který podle mezinárodních standardů připravila firma SHOCK http://www.shock.cz ve spolupráci s odborníky z Fakultní nemocnice v Brně.

Garantem medicínské části kurzu je Fakultní nemocnice Brno.
Kurz je jednodenní a osnova kurzu i kurz sám je certifikován. Minimální věk pro účastníky kurzu První pomoc pro extrémní situace / pro jachtaře je 18 let.
Lektoři vybraní pro tyto kurzy mají vztah k jachtingu a podají netradičním způsobem velké množství informací. Účastníci si sami vyzkouší poskytování první pomoci a seznámí se s lodní lékárnou pro offshore plavby a s doporučenou lékárnou pro extrémní použití.
Garantem jachtařské části kurzu je firma ALTUMARE http://www.altumare.cz . Cíl kurzu je naučit jachtaře zavolat pomoc v obtížných podmínkách a základy záchrany života na moři nezbytné pro poskytnutí první pomoci a udržení života do příjezdu lékaře.

Cena za kurz je 2.600,-Kč bez DPH (3.120,- Kč vč.DPH), při skupinové objednávce sleva.
Kurzy je možné připravit podle zájmu i v jiných termínech ev. i jen v základním rozsahu norem první pomoci. Nyní se konají 25.9. Brno, 2.10. Praha a 9.10.Brno. Ještě jsou poslední volná místa.

Podrobné informace, rezervace, přihlášky získáte na http://www.shock.cz , na telefonu 603425866, nebo osobně v SHOCK Training Centre ve školicím centru InGarden, Nad Primaskou 292/45, Praha 10.