Výstava „Kabinet Járy Cimrmana“ve školicím centru InGarden

Od 14. ledna pořádá Divadlo Járy Cimrmana, Agentura ECHO a agentura SHOCK výstavu „Kabinet Járy Cimrmana“. Školicí centrum InGarden, které propůjčilo své prostory pro tuto výstavu má již za sebou, mimo jiných i úspěšnou výstavu kreslíře Pavla Kantorka, která v roce 2011 bude mít pokračování.

Kromě výstav je hlavní náplní InGarden pronájem školicích sálů a ve spolupráci s agenturou SHOCK i samostatná školení.

Fenomén Járy Cimrmana je již 43 let nedílnou součástí české kultury. Tato výstava shrnuje historii Divadla Járy Cimrmana a představuje Mistrovu osobnost.
Ve foyeru i ve výstavním sále školicího centra uvidíte dochované exponáty ze života J.Cimrmana. Vystaveny zde budou některé vynálezy našeho velikána, jako např. zařízení nazvané Sám sobě lodí a další zajímavosti a veselosti…Protože se Jára Cimrman věnoval i učitelství, budete moci ve školicím centru InGarden vidět jeho učitelské ukazovátko, učitelský pultík… U vstupu bude rovněž instalován model sochy Petra Šuty Jára Cimrman v mlze.

Historie divadla obsahuje historizující dokumentaci existence divadla. Jednotlivé panely jsou věnovány osobnostem, které v souboru působily, pražským divadelním scénám, kterými Divadlo Járy Cimrmana prošlo - od Malostranské besedy, Reduty, Branické scény, Divadla Solidarita až po dnešní působiště v Žižkovském Divadle Járy Cimrmana. Nemohou chybět fotografie a scénické prvky

Výstavu „Kabinet Járy Cimrmana“ můžete shlédnout v každý pracovní den od 9,00 do 17,00 hodin. Výstava zde bude až do poloviny března roku 2011.

Námět výstavy: Jaroslav Weigel a Václav Kotek
Autoři výstavy: Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak a Václav Kotek

Informace o výstavě:
http://www.shock.cz
http://www.ingarden.cz
školicí centrum InGarden
Nad Primaskou 292/45
Praha 10 - Strašnice