Prohlídka psích zubů – bez stresu a bez placení

Dle statistik má více než 80 % psů ve věku 20-27 měsíců některé z příznaků onemocnění dásní. Prvním nepříjemným signálem stomatologických problémů u psa je zkažený dech.

Dle statistik má více než 80 % psů ve věku 20-27 měsíců některé z příznaků onemocnění dásní. Prvním nepříjemným signálem stomatologických problémů u psa je zkažený dech. V pokročilém stádiu způsobují zánětlivé procesy v ústní dutině intenzivní bolest, kvůli které začnou psi odmítat potravu. Veterinární ordinace jsou plné psích mazlíčků se zanedbaným chrupem. Pokud majitel příznaky zánětu dásní přehlíží, dochází u psa progresivně ke zhoršování stavu a zánět se může rozšířit do vnitřních orgánů. Léčba nemocných zubů je vždy obtížnější a dražší než prevence, nechte proto zkontrolovat zuby svého mazlíčka včas.

Pejskaři z různých částí Prahy mají ideální příležitost k vyšetření zubů svých mazlíčků v předposledním červencovém týdnu. Bezbolestně a navíc zcela zdarma mohou nechat vyšetřit zuby svému čtyřnohému kamarádovi v pojízdné veterinární poradně Pedigree. Mobilní veterinární poradna navštíví od 21.-25. července 2010 pět pražských parků, a to Vyšehrad, oboru Hvězda, Čimický háj, Stromovku a Letnou. Studenti veterinární medicíny přijedou ve žlutém karavanu do parků, kde se chlupatí mazlíčci cítí nejlépe a kde nejsou stresovaní prostředím veterinární ordinace. Odborníci v pojízdné veterinární poradně vždy od 14 do 21 hodin pejsky zdarma vyšetří a jejich majitelům poskytnou cenné rady, jak se účinně starat o psí chrup. Čtyřnohé pacienty čeká zdravá a chutná odměna - dentální pochoutky Pedigree® Denta Stix k samočištění zubů. Majitelé vyšetřených pejsků dostanou žvýkačky Orbit a ke čtení časopis Psí kusy.

Plán Pedigree Road Show v Praze:
středa 21.7.2010
Praha, Vyšehrad – ulice V Pevnosti
čtvrtek 22.7.2010
Praha, Obora Hvězda – u dopravního hřiště
pátek 23.7.2010
Praha, Čimický háj – křížení ulice Povltavské a U Meteoru
sobota 24.7.2010
Praha, Stromovka – vchod do Výstaviště
neděle 25.7.2010
Praha, Letná – vchod u Letenského zámečku

Osvětová akce „Měsíc zdravého chrupu“ se letos bude konat už potřetí. V posledních dvou ročnících tým veterinárních mediků v pojízdné poradně Pedigree odhalil, že si pejskaři neuvědomují důležitost péče o zuby svých čtyřnohých mazlíčků. Nejčastější stomatologickou diagnózou u psů byl zubní plak, zubní kámen, ojediněle zánět dásní a periodontitis, což je zánětlivé onemocnění tkání obklopujících zub.
Pražský veterinář, MVDr. Zbyněk Lonský, vysvětluje zásady správné péče o zuby: „Základem účinné prevence onemocnění dásní je čištění chrupu psa minimálně obden. Řadou speciálních studií byla též prokázána účinnost dentálních pamlsků v odstraňování plaku a předcházení vzniku zubního kamene. Pokud pes pravidelně a dlouhodobě žvýká dentální pamlsky, dochází k mechanickému otírání plaku z povrchu zubu, které má podobný efekt jako čištění zubů kartáčkem.“ Žvýkáním dentálních tyčinek Pedigree® Denta Stix nejenže u psa dochází k samovolnému otírání plaku z povrchu zubů, ale také k osvěžení dechu.

Další informace získáte na: www.pedigree.cz ­­­­­ nebo www.peceopsa.cz