V Praze 10 klesá kriminalita

Od začátku letošního roku do konce září bylo podle policejních statistik zaznamenáno v policejním obvodě IV, který zahrnuje i Prahu 10 celkem 16903 trestných činů. To je o 2323 případů méně, než tomu bylo za stejné období v minulém roce.

K největšímu poklesu došlo u krádeží předmětů z aut, a to o 220 případů, a dále pak u krádeží aut o 31. „Právě tato trestná činnost je bohužel přes pokles v řádech desítek procent za uplynulá léta v Praze 10 nejčastější, proto se na ní policie zaměřuje nejvíce,“ poznamenal starosta Prahy 10 Milan Richter s tím, že důležitá je také prováděná prevence zejména v oblasti okrádání seniorů. Na zvýšený výskyt podvodníků, kteří důvěřivost seniorů zneužívají radnici také policie upozornila. „Snažíme se je varovat před nejrůznějšími triky zlodějů. Zároveň jim nabízet možnosti a zabezpečení zejména vchodových dveří u bytů, rozdávali jsme také osobní alarmy zdarma,“ popsal snahu radnice starosta Richter.

Naopak nárůst zaznamenala policie v oblasti sprejerství, a to o 10 případů z celkových 46. „Je to nešvar, na který se také zaměřujeme. Nejenže mladým lidem k této činnosti vyhrazujeme prostory, ale snažíme se chránit nejen náš majetek, ale i soukromníků speciálními nástřiky. Na druhé straně zpřísňujeme represivní postupy společně s městskou policií,“ doplnil místostarosta Bohumil Zoufalík s tím, že jenom letos se podařilo zadržet přibližně deset sprejerů.