V čele hitparády zůstává Aneta Langerová, Vojtěch Dyk je už druhý

V čele tuzemské hitparády zůstává Aneta Langerová s albem Na Radosti. Vojtěch Dyk s nahrávkou Deska si polepšil z desátého na osmé místo, ze šestého na třetí poskočilo album Václava Neckáře Mezi svými. Údaje zveřejnila česká pobočka Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI). 

Album skupiny Pink Floyd The Endless River, které bylo měsíc v čele prodejní hitparády, je čtvrté. Na páté příčce jsou stejně jako minulý týden Bratři Ebenové s deskou Čas holin. Na šestém místě skončilo album Chinaski s názvem Rockfield, za jehož prodej kapela již obdržela platinovou desku. Následuje nahrávka Segrado Michala Horáčka a zpěváka Františka Segrada. Osmé místo obsadil projekt Karla Gotta S pomocí přátel a na devátém skončil soundtrack k filmu Tři bratři. Desítku nejprodávanějších alb uzavírá starší nahrávka Tomáše Kluse Proměnamě. 
   
Mezi dvaceti nejprodávanějšími alby jsou ještě nahrávka Four chlapecké skupiny One Direction, kompilace skupiny Queen s názvem Forever, Rock Or Bust australských rockerů AC/DC, Paris francouzské zpěvačky Zaz, Songs Of Innocence od U2, Duety Lucie Vondráčkové, Popular Problems kanadského písničkáře Leonarda Cohena, Magický hlas rebelky Marty Kubišové a projekt Wabi Daněk a Ďáblovo stádo. 
    
Oficiální žebříček 100 nejprodávanějších alb a výběrů populární hudby publikuje česká pobočka IFPI každý týden na základě hlášení vybraných prodejen. Počty prodaných nosičů neuvádí.
 
     1. Aneta Langerová - Na Radosti 
     2. Vojtěch Dyk - Deska 
     3. Václav Neckář - Mezi svými 
     4. Pink Floyd - The Endless River 
     5. Bratři Ebenové - Čas holin 
     6. Chinaski - Rockfield 
     7. Michal Horáček/František Segrado - Segrado 
     8. Karel Gott - S pomocí přátel 
     9. Různí - Tři bratři 
     10. Tomáš Klus - Proměnamě.
 
zdroj: ČTK