Praha 10 chce z Trojmezí veřejně přístupný park

Veřejně přístupný park chce Praha 10 z lokality Trojmezí. Tuto myšlenku bude na pražském magistru prosazovat starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS), který k tomu dostal ve středu mandát od městské rady.

„Budeme prosazovat, aby hlavní město vstoupilo do jednání s vlastníky pozemků v Trojmezí a pokusilo se je od nich vykoupit. Cílem by mělo být zachování Trojmezí jako volně přístupné oblasti se zachováním maxima zeleně,“ vysvětlil starosta Richter.

Praha 10 již dříve zabránila tzv.salámování území jednotlivými vlastníky pozemků tím, že jednání o Trojmezí přenesla na magistrát hl.m.Prahy. Lokalita téměř dvousethektarového Trojmezí leží na hranicích Prahy 10, 11 a 15. „Již před dvěma lety jsme avizovali, že budeme požadovat nejen založení parku, ale také související kroky – například výletní trasy, cyklostezky či zajištění dopravní obslužnosti území při respektování generlu Botiče z roku 2003,“ konstatoval Richter.

Radnice středečním rozhodnutím završila snahu, která se prakticky kryla se zájmy některých občanských aktivit a sdružení, které si vytkly stejný cíl.

www.praha10.cz