O vánoční losování bytů v Praze 10 vzrůstá zájem

Zúčastnit se v rámci vánočních trhů v sobotu 15. prosince 2012 na Kubánském náměstí losování o tři desítky bytů projevilo zájem 113 zájemců. Požadavky městské části Praha 10 z nich splnilo 83, a ti se také objeví v osudí. Losovat se bude v pěti kategoriích, největší zájem byl v kategorii jednotlivci nad 30 let, kterých se přihlásilo rekordních 42. „Oproti loňskému roku, kdy se o byty ucházelo 106 zájemců, letos zaznamenáváme určitý nárůst. Poprvé v historii losování, výrazně vzrostá za poslední dva roky také zájem u kategorie jednotlivců nad 30 let a mezi nimi většinou u seniorů nebo lidí blížící se seniorskému věku,“ popisoval místostarosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík (ODS).

Počet podaných žádostí se zvýšil i v kategorii pro mladé lidi do 30 let, do které se přihlásilo 31 uchazečů, dále pak se ucházejí zájemci v kategorii rodiny s dětmi (13), samoživitelé s dětmi (24) a bezdětní manželé nad 30 let (3). „Věříme, že pro všechny vítěze to bude hezký dárek. Ostatní, pokud jejich zájem potrvá, se mohou přihlásit zase příště. Vzhledem k tomu, že o tuto akci je stále větší zájem a rozdělování těchto bytů je podle našeho názoru to nejtransparentnější, chceme tradici udržet,“ poznamenal Zoufalík.  Tuto tradici drží městská část Praha 10 od roku 2003 a každoročně tímto způsobem rozdělí desítky bytů. Celkem jich už „nadělila“ prostřednictvím losování téměř 150.

Právě losování bytů spojené s koncertem Lenky Dusilové bude vyvrcholení letošních vánočních trhů, které jsou spojeny se zpívání vánočních koled a gospelů v rámci programu Vánoce, Vánoce přicházejí. Zábava je koncipována pro všechny věkové kategorie. Bavit návštěvníky by měly také děti základních a mateřských škol.
 
Skupina A – Mladí lidé 18-30 let (8 bytů)                  
počet  přihlášek 31        splnilo 26
 
Skupina B – Manželé s dětmi do 18 let (6 bytů)        
počet  přihlášek 13        splnilo  9
 
Skupina C – Samoživitelé s dětmi do 18 let (6 bytů)
počet přihlášek  24        splnilo 16
 
Skupina D – Bezdětní manželé nad 30 let (2 byty)    
počet přihlášek    3        splnilo   3
 
Skupina E – Jednotlivci nad 30 let (8 bytů)               
počet přihlášek   42        splnilo 29