Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Návrh změn v pražské MHD bude z velké části přepracován

11. 02 2015 | Návrh změn v městské hromadné dopravě v Praze bude z velké části přepracován. Ropid, který organizuje veřejnou dopravu, uznal více než polovinu z 3000 připomínek lidí a městských částí proti nové podobě MHD. ČTK to potvrdil náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD), který nyní musí nový návrh změn posoudit. Změny v souvislosti se spuštěním prodlouženého úseku metra A do Motola mají začít platit od 6. dubna.

"Většinu připomínek Ropid zapracoval a vyřešil pozitivně. Oceňuji profesionalitu a rychlost, se kterou je zapracoval, nicméně mé znepokojení z toho, kolik se jich sešlo, i nadále přetrvává," řekl ČTK Dolínek.
 
Nejvíc připomínek vyslovily čtvrti v západní části Prahy, jedním z nejhlasitějších kritiků byla Praha 6, kudy vede nová část metra. Výhrady měly ale i ostatní městské části, kterým vadilo, že se mění MHD i na druhé straně Prahy, než kudy vede nové metro. Podle původního návrhu mělo po stejných trasách jezdit jen sedm z 24 linek tramvají, měly přibýt dvě nové a jedna měla být zrušena. Změny se měly dotknout také 54 ze 134 autobusových linek. Jaká je nová podoba MHD, zatím není známo.
 
Na prodlouženém úseku metra A přibudou stanice Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol. Provoz bude Prahu letos stát 313 milionů korun a stavba vyjde na asi 20 miliard korun.
 
zdroj: ČTK

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO