Muž, který střílel ve vinohradské nemocnici, zemřel ve vazbě

Před 14 dny zemřel ve vazební věznici čtyřiasedmdesátiletý muž, který v první polovině března střílel ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Muž postřelil dva pacienty, kteří s ním leželi na pokoji. Jeden z nich na následky zranění zemřel. Policie muže obvinila z pokusu o dvojnásobnou vraždu, nyní bude stíhání zastaveno. Na informaci upozornil server Blesk.cz.

„Mohu potvrdit, že podezřelý muž zemřel. Z tohoto důvodu dojde v nejbližší době k zastavení trestního stíhání,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk pro ČTK. Muži hrozilo v případě odsouzení až dvacetileté vězení či výjimečný trest. Podle Blesku byl v pankrácké vazební věznici.

Událost se odehrála 8. března po 23:00 na hematologické klinice. Útočník postřelil dva spolupacienty, podle zdroje ČTK je střelil do hlavy, protože mu vadili. Jeden z nich, pětašedesátiletý muž, později zemřel. V nemocnici byl kvůli onkologickému onemocnění. Pacient, který vyvázl z lehčím zraněním, měl při incidentu štěstí, protože útočník střílel pod takovým úhlem, že se střela odrazila od lebky, uvedl zdroj ČTK. Podle policejního mluvčího útočníka odzbrojily zdravotní sestry. Útočník byl zadržen, soud ho poslal do vazby. Po zadržení střelec odmítl vypovídat. Zbraň vlastnil legálně.