LIDEM do tří týdnů rozhodnou, jestli se zapojí do voleb

Bývalá vládní strana LIDEM do dvou až tří týdnů rozhodne, zda budou její zástupci usilovat o zvolení na kandidátkách jiných stran, nebo se nebude v předčasných volbách vůbec angažovat. Samostatně do voleb nepůjde. ČTK to po jednání republikové rady LIDEM řekla její úřadující předsedkyně Dagmar Navrátilová. Podle ní je možností také to, že LIDEM pouze podpoří některou jinou stranu.

Navrátilová ČTK řekla, že LIDEM nyní vyjednávají s jinými politickými stranami o spolupráci. S kterými nechtěla uvést. O možné spolupráci pak rozhodne republiková rada.
 
Ať už se strana bude ve volbách angažovat, nebo ne, chce Navrátilová svolat do konce roku volební sněm. Stranu hodlá také "restartovat" na komunální úrovni.
 
Navrátilová je pověřená řízením strany. Bývalá vicepremiérka Karolína Peake na post předsedkyně na začátku měsíce rezignovala. Učinila tak poté, co v rozporu s dřívější dohodou stran bývalé koalice nehlasovala proti vyjádření důvěry Rusnokově vládě.
 
LIDEM vznikli odštěpením části poslanců zvolených ze Věci veřejné (VV). Strana se potýká s nedostatkem financí, protože státní příspěvky za poslanecké mandáty zůstaly VV.
 
zdroj: ČTK