Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Také letos mohou děti cestovat za zdravím s Mořským koníkem

6. 06 2010 | Léčebně-ozdravné pobyty pro děti Mořský koník, které pořádá každoročně Všeobecná zdravotní pojišťovna, vstupují do 17. ročníku své existence.

Léčebně-ozdravné pobyty pro děti Mořský koník, které pořádá každoročně Všeobecná zdravotní pojišťovna, vstupují do 17. ročníku své existence.

K moři za zdravím mohou vyrazit ti, kteří se léčí s lupénkou, atopickým ekzémem, bronchiálním astmatem, obstruktivní plicní nemocí a alergickými nebo dermatologickými onemocněními. Čas strávený u moře má nejen ozdravný efekt pro dětský organismus, ale pozitivně působí také na psychiku, která hraje podstatnou úlohu při léčbě chronických onemocnění.

Kam děti koník letos zavede?
Děti se vypraví do dvou známých přímořských lokalit – do Řecka na poloostrov Chalkidiki a do Chorvatska na ostrov Hvar. Hotely v obou vybraných lokalitách jsou umístěny v krásné přírodě a vybaveny sportovišti a dalšími prostorami pro zájmový i kulturní program. O děti budou pečovat jak lékaři a zdravotní sestry, tak výchovní pracovníci a sportovní animátoři. Všechny čeká dostatek pohybu, zdravé a pravidelné stravování a pochopitelně také odpočinek. Samozřejmostí je i dohled nad správným dodržováním pitného režimu.

Základní zdravotní péči mají všichni účastníci zajištěnou díky vlastní ambulantní ordinaci. V případě potřeby není problém se postarat o další nutnou lékařskou péči v odpovídajícím zdravotnickém zařízení v blízkosti pobytového místa.

Proč je vlastně moře tak prospěšné?
Lékařské studie prokázaly, že dlouhodobější pobyt u moře výrazně zlepšuje zdravotní stav chronicky nemocných dětí, posiluje jejich imunitní systém, snižuje absenci ve škole a má pozitivní vliv na psychiku dítěte.

Jestliže se tedy vaše dítě léčí s lupénkou, atopickým ekzémem, bronchiálním astmatem, obstruktivní plicní nemocí nebo alergickými onemocněními, přihlaste jej na cestu s Mořským koníkem. Všechny děti čekají příjemně strávené dny v prostředí, které jim prospěje po všech stránkách – ať už se jedná o významné zlepšení zdravotního stavu, posílení imunitního systému nebo získání nových kamarádů.

Kdo a jak se může přihlásit
Od května do září 2010 se uskuteční v Řecku a Chorvatsku celkem deset 21denních turnusů pro chronicky nemocné děti ve věku 6–17 let.

K cestě za zdravím s Mořským koníkem je potřeba, aby zákonní zástupci dítěte vyplnili přihlášku a dali ji potvrdit praktickému lékaři či lékaři–specialistovi, u něhož se dítě léčí. Přihlášky přijímají pověření pracovníci jednotlivých krajských poboček do 30. června 2010, kteří také vypočtou výši finančního příspěvku na pobyt. Finanční příspěvek zohledňuje soustavnost doby pojištění dítěte u VZP nebo vybrané pobytové místo. Další finanční zvýhodnění se nabízí při přihlášení do 1. nebo 5. turnusu.

Diskuse

Čtěte více

Sakura mezi šestnácti nejlepšími stavbami světa

Sakura mezi šestnácti nejlepšími stavbami světa

Zelení doslova obalený rezidenční projekt Sakura developerské a stavební skupiny T.E slaví další mezinárodní úspěch. Po loňské nominaci v celosvětově největší architektonické soutěži WAN Awards ...

Vody je nedostatek, šetrné hospodaření s ní je proto nezbytné

Vody je nedostatek, šetrné hospodaření s ní je proto nezbytné

Česko zažívá nejsušší jaro a léto za poslední desítky let. A odborníci předpovídají, že se situace nezlepší. Vody začíná být kritický nedostatek, ubývá přirozených odtokových míst, ve městech ...

Návrhy větší regulace krátkodobých pronájmů jen zakrývají podstatu problému na bytovém trhu

Návrhy větší regulace krátkodobých pronájmů jen zakrývají podstatu problému na bytovém trhu

V poslední době slýcháváme od některých politiků a úředníků o plánech, jak v Praze zregulovat krátkodobé pronájmy bytů probíhající především přes platformu Airbnb. Nemám nic proti tomu, aby se ...

Co se stane, když svěříte vymáhání výživného asistenčnímu programu

Co se stane, když svěříte vymáhání výživného asistenčnímu programu

Problematika dlužného výživného trápí v naší zemi desetitisíce rodičů, zejména pak samoživitelů, kteří zajištují potřeby svých dětí zároveň s nezbytnými náklady na bydlení a provoz domácnosti ...

NOVÁ REKUPERAČNÍ JEDNOTKA NIBE S VYSOKOU ÚČINNOSTÍ ŠETŘÍ ZDRAVÍ I RODINNÉ ÚSPORY

NOVÁ REKUPERAČNÍ JEDNOTKA NIBE S VYSOKOU ÚČINNOSTÍ ŠETŘÍ ZDRAVÍ I RODINNÉ ÚSPORY

Vývoj udržitelného stavebnictví v České republice je úzce spjatý s implementací směrnice Evropské unie EPBD II o energetické náročnosti budov do tuzemské legislativy. Z dané právní úpravy ...

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO