Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Společnost Tatry mountain resorts a.s. projevila zájem o lyžařské areály v Krkonoších a v Polsku

28. 04 2010 | Společnost TMR jakožto dlouholetý a úspěšný provozovatel lyžařských středisek na Slovensku má vážný zájem provozovat lyžařské areály v Krkonoších, zejména o Skireál Špindlerův mlýn a současně o horská střediska v Harrachově a v Peci pod Sněžkou.

TMR je připravena do krkonoškých středisek investovat nemalé finanční prostředky vedoucí ke zlepšení kvality poskytovaných služeb.

TMR má rozsáhlé zkušenosti ze svého působení v oblasti Národních parků Slovenska a šetrný přístup k přírodě by aplikovala i v oblasti Krkonoš.

Primárně má společnost TMR zájem o provozování krkonošských areálů, nabízí se však i možnost zapojení dalších případných finančních investorů. Společnost TMR si umí představit spolupráci s lokálním nebo zahraničním investorem v záležitosti koupě a provozování Skiareálu Špindlerův Mlýn, resp. středisek Harrachov a Pec pod Sněžkou.

Majoritní vlastník Skiareálu Špindlerův Mlýn, kterým je Český svaz tělesné výchovy (ČSTV) zatím oficiálně nedeklaroval zájem prodat svůj majetkový podíl, tudíž společnost TMR doposud nepředložila žádnou konkrétní finanční nabídku. TMR nevidí jako problémovou případnou majetkovou účast ČSTV v předem dohodnuté formě.

Společnost TMR primárně zajímá manažerská angažovanost a s tím související zkvalitňování služeb a rozšíření nabídky lyžařského areálu Špindlerův Mlýn. TMR je schopna předložit majoritním akcionářům krkonošských areálů, kterými jsou ČSTV a Svaz lyžařů ČR atraktivní nabídku.

Aktivity společnosti TMR v Polsku

Společnost TMR aktivně jedná o odkupu Státních lanových drah v Polsku (PKL – Panstvowe  kjolejky linove – Státní lanové dráhy).

V současné době prodej potvrdili polské železnice (PKP), které nyní čekají na finanční ohodnocení společnosti PKL od svých poradců. PKP dosud nestanovili způsob prodeje jejich dceřiné společnosti PKL.

TMR již předložila konkrétní nabídku a aktivně v této záležitosti jedná. Takto jasný zájem o koupi společnosti PKL doposud projevila jen společnost TMR.

O společnosti TMR

Společnost Tatry Mountain Resorts a.s. je největším subjektem v oblasti cestovního ruchu na Slovensku, vlastnící a provozující nejatraktivnější lyžařská střediska a hotely v oblasti Nízkých a Vysokých Tater.
Lyžařské areály provozuje již přes 20 let. V Nízkých Tatrách jsou to střediska Jasná Nízké Tatry, hotely Grand, Jasná, Tri studničky a Ski Záhradky. Ve Vysokých Tatrách provozuje areály Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Liptovská Teplička, hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica a Grandhotel Starý Smokovec.

Doposud společnost TMR investovala do výše uvedených horských středisek více než 70 mil. EUR a dalšími 65 mil. EUR plánuje přispět ke zvýšení standardu a návštěvnosti slovenských velehor v nejbližších letech.

Diskuse

Čtěte více

Vody je nedostatek, šetrné hospodaření s ní je proto nezbytné

Vody je nedostatek, šetrné hospodaření s ní je proto nezbytné

Česko zažívá nejsušší jaro a léto za poslední desítky let. A odborníci předpovídají, že se situace nezlepší. Vody začíná být kritický nedostatek, ubývá přirozených odtokových míst, ve městech ...

Návrhy větší regulace krátkodobých pronájmů jen zakrývají podstatu problému na bytovém trhu

Návrhy větší regulace krátkodobých pronájmů jen zakrývají podstatu problému na bytovém trhu

V poslední době slýcháváme od některých politiků a úředníků o plánech, jak v Praze zregulovat krátkodobé pronájmy bytů probíhající především přes platformu Airbnb. Nemám nic proti tomu, aby se ...

Co se stane, když svěříte vymáhání výživného asistenčnímu programu

Co se stane, když svěříte vymáhání výživného asistenčnímu programu

Problematika dlužného výživného trápí v naší zemi desetitisíce rodičů, zejména pak samoživitelů, kteří zajištují potřeby svých dětí zároveň s nezbytnými náklady na bydlení a provoz domácnosti ...

NOVÁ REKUPERAČNÍ JEDNOTKA NIBE S VYSOKOU ÚČINNOSTÍ ŠETŘÍ ZDRAVÍ I RODINNÉ ÚSPORY

NOVÁ REKUPERAČNÍ JEDNOTKA NIBE S VYSOKOU ÚČINNOSTÍ ŠETŘÍ ZDRAVÍ I RODINNÉ ÚSPORY

Vývoj udržitelného stavebnictví v České republice je úzce spjatý s implementací směrnice Evropské unie EPBD II o energetické náročnosti budov do tuzemské legislativy. Z dané právní úpravy ...

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch si prohlédl Oddělení urgentního příjmu v Českých Budějovicích

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch si prohlédl Oddělení urgentního příjmu v Českých Budějovicích

Ministr zdravotnictví Mgr. et. Mgr. Adam Vojtěch navštívil v pátek 4. května Nemocnici České Budějovice. V odpoledních hodinách si prošel nové Oddělení urgentního příjmu, které bylo slavnostně ...

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO